Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Fit na léto s trenérkou: 4 snadné cviky, které posílí celé vaše tělo

S opět se zvyšujícími teplotami se léto kvapem blíží, což v některých z nás může vyvolat paniku, že ještě nemáme „postavu do plavek“. Stále na ni ale ještě není pozdě a už vůbec ne s tipy na cviky od trenérky Anety Osmančíkové.

Tereza Čaladi | 29. 04. 2024

Léto už je skoro tu a vzhledem k tomu, že už teď je venku téměř 30 stupňů Celsia, je nemyslitelná představa v létě nebýt v plavkách. Pokud máte pocit, že byste se v nich nyní ještě necítily dobře, ale chtěly, máme pro vás jednoduché řešení. S tvarováním těla může poměrně rychle pomoci správný jídelníček a pravidelné cvičení. Nemusíte přitom dennodenně běhat či trávit dlouhé hodiny v posilovně, občas i malé pohyby přináší velké výsledky.

Cviky, které se před létem hodí

Někdo má tendenci cvičit stále dokola jenom břicho, nebo jenom hýždě, ale tělu nejvíce prospívá, když ho cvičíte komplexně. Budete se tak celkově cítit lépe a hlavně posílíte vše, co potřebujete. Jednou takovou sérií, kterou se můžete při tomto cvičení inspirovat, je ta sestavená trenérkou a influencerkou @fitanet zaměřená na břicho a core tak, aby pracovalo celé tělo. „Tyto cviky jsou efektivní, protože se zaměřují na různé svalové skupiny a zlepšují funkční pohyby těla,“ vysvětluje. A vzhledem k tomu, že je opravdu důležité dělat cviky správně, aby splnily svůj účel, níže je pro vás Aneta i popsala:

Zobrazit příspěvek na Instagramu

1. Dřep s jednou činkou

Dřep je jedním z nejzákladnějších cviků pro posílení dolní poloviny těla, zejména stehen a hýždí. Přidání činky navíc zvyšuje odpor a tím i intenzitu cvičení. Výměna stran přidává asymetrii a zapojuje stabilizační svaly, což může vést k lepšímu vyvážení síly a stability v těle.

  Začněte ve stoji, ruka s činkou je nad hlavou a druhá v upažení. Z této pozice jdete dolů do dřepu a ruka nad hlavou jde zároveň s dřepem dolů. Druhá ruka je pořád v upažení.

  2. Pozice medvěda a rotace do strany

  Tento cvik posiluje svaly jádra, včetně břišních svalů, dolního a horního zadního řetězce, a také zlepšuje stabilitu ramen. Rotace do strany přidává dynamiku a zapojuje boční svaly břicha a svaly obličeje, což může pomoci při posilování a stabilizaci trupu.

  Pozice medvěda začíná na čtyřech, kdy kolena tvoří pravý úhel, a lehce se nadzvednete, tak aby kolena byly zvednutá nad podložkou. Nyní budete vytáčet trup do strany dolů společně s kolenem a zase se vrátíte zpět.

  3. Vysoký plank a šikmý dotek špiček s činkou

  Plank je skvělý cvik pro posilování svalů jádra, včetně břišních svalů, zadního řetězce a svalů stabilizujících páteř. Přidání činky a šikmého doteku špiček zvyšuje náročnost cvičení tím, že zapojuje svaly ramen, boků a nohou. To pomáhá při posilování celého těla a zlepšuje koordinaci a stabilitu.

  Cvik začíná ve vysokém planku, ve kterém držíme obě činky – tělo je v jedné linií a pomalu se zvedneme směrem do střechy a jednou rukou se dotkneme jedné špičky a zpátky do planku a zase dotek druhé špičky.

  4. Dámský klik (2x), vysoký plank a dotek dlaní k druhé ruce

  Dámský klik je modifikovanou verzí kliku, která je méně náročná na horní část těla, ale stále posiluje svaly hrudníku, ramen a tricepsů. Přidání planku a doteku dlaní k druhé ruce zvyšuje dynamiku cvičení a zapojuje více svalů jádra, ramen a boků. To vede k celkovému posílení horní poloviny těla a zlepšuje stabilitu a koordinaci.

  Provedete klasický dámský klik dvakrát za sebou a poté přejdete do pozice vysokého planku a dotknete se rukou šikmo podložky.

  Cviky cvičte ve frekvenci 30 sec – 10 sec pauza – 3 série. Tak často, jak cítíte, že je to potřeba. Je ovšem dobré cviky měnit. Další inspiraci najdete v našem dřívějším článku či na našich stránkách pod štítkem „cvičení“.

  Mohlo by se vám líbit

  Plavková sezóna se blíží: Jak posilovat břicho tak, aby se vám skutečně vytvarovalo dle vašich představ?

  Léto je už za rohem a mnoho z těch, kteří mají pocit, že ještě nemají „postavu do plavek“, na ni nyní pracují o sto šest. Občas se ale vrhneme do cvičení, aniž bychom si nejprve pořádně prošli základy. Z toho důvodu jsme pro vás se školitelem profesionálních fyzioterapeutů a osobních trenérů Václavem Rázlem připravili několik bodů, na které je dobré se při cvičení zaměřit, aby byly vaše výsledky skutečně vidět.
  marianne.cz
  Zdroj článku

  Související články

  Zdraví
  Rozlučte se s nepohodlnou obuví: 5 pádných důvodů, proč nosit barefoot boty

  Rozlučte se s nepohodlnou obuví: 5 pádných důvodů, proč nosit barefoot boty

  Zdraví
  Nestíháte po ránu snídat? Zkuste tyhle rychlé, zdravé a jednoduché recepty

  Nestíháte po ránu snídat? Zkuste tyhle rychlé, zdravé a jednoduché recepty

  Zdraví
  Čtyři tváře ženy: Jak si správně zorganizovat život podle fází menstruačního cyklu?

  Čtyři tváře ženy: Jak si správně zorganizovat život podle fází menstruačního cyklu?

  Zdraví
  Kvíz: Dobro došli! Jak dobře znáte Čechy milované Chorvatsko?

  Kvíz: Dobro došli! Jak dobře znáte Čechy milované Chorvatsko?