Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Jak zatočit s povislou kůží na pažích? Stačí jeden cvik, který zvládnete dělat v pohodlí domova

Info ikona
ruce

Říkáme jim nelichotivě netopýří křídla nebo pelikáni. Dokud to jde, tak je zakrýváme dlouhými rukávy a v létě raději děláme, že je nevidíme. Řeč je o vnitřní straně paží, která většinou po čtyřicítce začne ochabovat.

Svatava Suchardová | 14. 01. 2024

Samozřejmě se dá tento estetický problém jako všechno řešit pomocí plastické chirurgie, ale dobrou zprávou je, že se jedná o malou oblast, kterou můžete samy snadno zpevnit a vytvarovat. Důležité je to neodkládat a začít co nejdřív. 

Proč mají paže tendenci ochabovat?

Je to způsobeno částečně věkem, ale svou roli hraje také genetika. Fitness trenérka Efthalia Tsimkas vysvětluje, že ochabnutí celého těla a konkrétně paží je běžným problémem v důsledku přirozeného stárnutí, nedostatku pohybu a úbytku svalové hmoty. Z pokožky navíc mizí kolagen, který jí dodává pružnost a pevnost. Podle trenéra Daniela Martinéze si ochablých paží většinou všimneme až pozdě a nemáme takovou šanci vybudovat si svalovou hmotu jako v mládí. Jeho rada proto zní: Začněte co nejdříve, čím víc času uplyne, tím obtížnější ztrátu pevnosti přirozeně napravit.

Mohlo by se vám líbit

Cvik pro zpevněné paže

Mezi nejúčinnější cviky na posílení vnitřní strany paží patří kliky, prkna a tzv. horolezec, protože díky těmto cvikům pracujeme se svaly celého těla a aktivujeme kardiovaskulární systém. Kdyby měla trenérka Efthalia Tsimkas vybrat pouze jediný cvik, byly by to kliky. Jsou podle ní velmi efektivní a mají skvělé výsledky. I když jsou spojovány hlavně s prací na pažích a hrudníku, zapojují také ramena a celou horní část těla. Aby bylo cvičení opravdu účinné, musíte ovšem klasický klik provést správně. Co to znamená?

Mohlo by se vám líbit

Důležitá je technika

Ruce byste měly mít v šíři ramen, dlaně položené v ose vašeho těla, přiblížit hrudník k podlaze s rovnými zády s hlavou v prodloužení páteře, tak aby hrudník s pánví zůstal v jedné rovině. Lokty musí směřovat dozadu a nepřesahovat linii ramen. Pokud je to pro vás obtížné, doporučuje trenérka opřít kolena o podlahu nebo zvětšit vzdálenost mezi chodidly. To vám umožní přizpůsobit cvičení vaší úrovni zdatnosti. U cvičení byste neměly zadržovat dech, ale naopak správně dýchat. Nadechnout se tedy při pohybu dolů a vydechnout při pohybu nahoru. V ideálním případě byste měly cvik 10 až 15krát zopakovat a provádět ho každý den nebo alespoň třikrát týdně.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku