Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Duch, který si pohrává s vašimi city! Víte, jak poznáte caspera?

Info ikona
Caspering

Jedna krásná zpráva vedle druhé, lichotky i sladká slůvka. Tak vypadá chování tzv. caspera, člověka, který vás na sociálních sítích zahrnuje romantickým chováním. Jakmile ale přijde řeč na opravdové rande, zmizí tento člověk z virtuálního prostoru dříve, než řeknete caspering.

Žijeme v době, kdy online komunikace hraje ve vztazích zásadní roli. Jenom si vzpomeňte, kolik zpráv, ať už přes Messenger nebo třeba Whatsapp, svému partnerovi za den pošlete. Hádáme, že číslo není malé. A co teprve mají říkat ti, kteří se přes sociální sítě seznamují a navazují prvotní kontakt. Jenže všechny vztahy nekončí pohádkou, a tak jste se možná i vy setkali s casperingem, nepříjemným sourozencem ghostingu.

Mohlo by se vám líbit

Caspering vs. ghosting

Není to tak dávno, co svět obletěl termín ghosting. Pod tímto slovem si můžeme představit situaci, kdy se potencionální partner po několika schůzkách doslova vypaří ze světa. I když to vypadalo, že si randění oba užíváte, dotyčný vám přestal odpovídat na zprávy či zvedat telefony. Stal se z něho duch (angl. ghost). Vám tedy nezbývalo nic jiného, než na duchu zapomenout a jít dál.

Oproti tomu caspering, který odkazuje k hodné pohádkové postavičce ducha Caspera, působí na první pohled odlišným dojmem. Během casperingu to vypadá, že vás dotyčný doopravdy chce. Zásobuje vás krásnými zprávami, dokazuje vám zájem, avšak ke skutečné schůzce nikdy nedojde. Jednoduše řečeno vás vodí za nos a maže vám med okolo pusy.

Porozchodový caspering

Caspering není doménou online seznamek, bez problému se s ním můžete setkat i v běžné komunikaci. Obzvláště se vyskytuje v porozchodové komunikaci, kdy si s vámi ex partner píše, je na vás přátelský a neustále vám nabízí pomoc. Tohle chování je typické pro všechny, kteří nechtějí vypadat jako „ti zlí“, a zároveň si s radostí pohrávají s vašimi city. Asi všichni tušíme, že tento způsob chování je sobecký. 

Mohlo by se vám líbit