Přejít k hlavnímu obsahu
Životní styl

Mikro nevěra: Nový druh podvádění, kterému napomáhají sociální sítě

Info ikona

Není nevěra jako nevěra. Pro někoho je podvádění polibek, pro jiného fyzický kontakt s třetí osobou. A stejně jako jsou různé přístupy k nevěře, existují i různé druhy nevěry. Za jeden z nejnovějších můžeme označit mikro nevěru, trend posledních let, který se rozmohl především díky sociálním sítím.

U ranní kávy si prohlédnete instagramový profil svého ex přítele, během obědové pauzy olajkujete příspěvky bývalého spolužáka a večer se vyšňoříte na pracovní večírek, neboť víte, že na něm potkáte charismatického kolegu. Pokud jste nezadaná, pak na vašem chování není absolutně nic špatného. V opačném případě si ale zahráváte s mikro nevěrou.

Emocionální nevěra bolí

Na první pohled by se mohlo zdát, že několik srdíček na Instagramu ještě žádný vztah nepoložilo. Zkuste se ale vžít do situace, kdy váš partner lajkuje fotografie cizích žen, pravidelně sleduje profily svých ex přítelkyň a navrch si s některými dámami píše přes osobní zprávy? Troufáme si tvrdit, že už při samotné myšlence vás zamrazilo u srdce. "Mikro nevěra začíná nevinným flirtování v online světě, ale to neznamená, že mezi zúčastněnými nemůže vzniknout emoční pouto," říká odbornice na vztahy Rachael Lloydová pro Mirror. Zároveň dodává, že mikro podvádění je častokrát horší než fyzický kontakt s další osobou. 

Jak poznat mikro nevěru?

To, že sledujete mužské pohlaví na sociálních sítích, ještě neznamená, že balancujete na tenké hraně mikro nevěry. "Několik instagramových lajků neznačí mikro nevěru. V první řadě je důležité vědět, proč k olajkování příspěvku došlo," vysvětluje Lloydová. Pokud zjistíte, že patříte mezi notorické lajkovače, a vaše srdíčko nemělo vyšší smysl, pak si můžete oddychnout. Problém mají ty z vás, které tuší, že jejich chování na sociálních sítích není košer. Jednoduše řečeno, pokud před partnerem skrýváte svou činnost na Facebooku, důkladně si uzamykáte telefon a víte, že odhalené zprávy na Instagramu by vám mohly srazit vaz, pak je nejvyšší čas s mikro nevěrou skoncovat.

Info ikona
žena

Mikro nevěra v offline režimu

Je nefér považovat mikro nevěru za fenomén, za který můžou sociální sítě. Tento druh nenápadné nevěry totiž existoval už dávno před Instagramem a Whatsappem. Možná jste sama přidala vrstvu rtěnky těsně před poradou s urostlým šéfem? Nebo jste si snad vzala výstřih na oslavu kamaráda, který po vás už léta pokukuje? I když jste v obou případech nechtěla s danou osobou nic mít, vzrušovala vás myšlenka, že o vás někdo jeví zájem. A tudíž jste šla vstříc mikro nevěře. 

Je důležité, abyste si mikro nevěru správně vykládala. Rozhodně není žádoucí, abyste od této chvíle přerušila kontakt se všemi známými a kamarády, kteří jsou mužského rodu. Bohatě postačí, když se zamyslíte, jakým způsobem s nimi komunikujete.