Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Hrátky přírody aneb Dvojčata, která proti sobě soupeří na letní olympiádě

Patříte k nadšeným fanouškům Letních olympijských her v Tokiu? Pak jste se možná při sledování lekli, že některé sportovce vidíte dvojmo. Nebojte se, rozhodně vás nešálí zrak! Na letošních olympijských hrách totiž bojuje o medaile i několik dvojčat, která jsou si podobná jako vejce vejci.

Říká se, že dvojčata jsou od přírody soutěživá. Není divu, na svět se derou ve stejnou chvíli a o pozornost rodičů si také říkají ve stejný čas. Zatímco v mládí je jim soutěživost vyčítána, v dospělosti může být velkou výhodou. Obzvláště, pokud se z dvojčat stanou úspěšní sportovci, kteří mají olympijské ambice. A tak můžete při sledování letošních Letních olympijských her v Tokiu narazit hned na několik dvojčat, která spolu soupeří, případně kopou za stejný tým.

Mohlo by se vám líbit

Naomi Ósaka není jediná sportovkyně, kterou sužují psychické problémy

Japonská tenistka Naomi Ósaka se do povědomí veřejnosti zapsala nejen perfektními sportovními výkony, ale také nedávným bojkotem tiskové konference, a následným odstoupením z French Open. Naomi následně přiznala, že je introvert a rozhovory s médii v ní vyvolávají úzkosti. Bývalá tenisová jednička ale není jedinou sportovkyní, která promluvila o svém duševním zdravím a upřednostnila psychickou pohodu před „povinnostmi“ sportovce.
marianne.cz

Jennifer a Jessica Gadirova

V britském gymnastickém týmu narazíte na dvojčata Jennifer a Jessicu, která jsou si podobná jako vejce vejci. Zmiňovaná soutěživost mezi sestrami ale nefunguje, což dokazují i slova Jessici. „Když jsem zjistila, že jsem nominovaná na olympiádu, byla jsem nadšená. Zároveň jsem ale cítila nervozitu za Jennifer. Naštěstí brzy bylo jasné, že také pojede do Tokia. Byly jsme šťastné a neudržely slzy dojetí,“ nechala se slyšet Jessica.

Info ikona
Dvojčata

Adam a Simon Yates

U britských olympioniků ještě chvíli zůstaneme. Také mezi cyklisty totiž narazíme na jednovaječná dvojčata Adama a Simona. „Vybrali jsme si trošku jinou životní cestu, ale stále jsme si velmi blízcí a jsme ve spojení každý den,“ prohlásil Adam v rozhovoru pro Road Bike Action v roce 2018. Hádáme, že situace se poněkud změnila a aktuálně jsou bratři na cestě stejné, tedy olympijské. Mimochodem, víte, jak trenér dvojčata od sebe rozeznává? Podle zubů! Adamovy přední zuby jsou rovné, zatímco Simonovy jsou zkosené.

Info ikona
Dvojčata

Pat a Luke McCormack

Vypadá to, že ve Velké Británii se rodí sportovně nadaná dvojčata. Důkazem je Pat a Luke, kteří jsou součástí britského boxovacího týmu. Pat už si svou premiéru na olympiádě odbyl v Riu, zatímco pro Luka je první olympijskou zkušeností právě Tokio. „Je to neuvěřitelné. Minule jsem byl na olympiádě sám, tentokrát je ale čas, aby olympiádu ovládla dvojčata,“ řekl Pat pro The Northern Echo.

Info ikona
sport

Laura a Charlotte Tremble

Kdo je nejlepším parťákem na synchronizované plavání? No přece dvojče! To moc dobře i Laura a Charlotte z francouzského plaveckého týmu. „Je úžasné plavat s Laurou, protože když jsme ve vodě, cítím mezi námi silné propojení,“ pronesla Charlotte Tremble pro Aquatics World Magazine v roce 2019.

Info ikona
sport

Sanne a Lieke Wevers

Také v nizozemském olympijském týmu se těší z dvojčat. Jmenují se Sanne a Lieke, a jejich doménou je gymnastika. „Občas je lepší Lieke, občas jsem lepší já,“ řekla Sanne Wevers v The Hard Way to Success. Nutno dodat, že zatímco Lieke na svou první medaili z olympiády stále čeká, Sanne získala zlato už v Riu.

Info ikona
sport

Dina a Arina Averina

Dvaadvacetileté sestry Dina a Arina si na letošní olympiádě odbudou svou premiéru. Vidět je můžete v ruském gymnastickém týmu, přičemž jejich doménou je disciplína s názvem rytmická gymnastika. „Na Arině se mi líbí, že i když je všechno špatně, nebo se k ní někdo nechová hezky, nebere si to k srdci,“ řekla Dina o své sestře v rozhovoru pro Olympic Channel.

Info ikona
sport

Asia a Alice D'Amato

Také v italském gymnastickém týmu objevíme dvojčata. Asia a Alice byly součástí bronzového týmu na Mistrovství světa v gymnastice v roce 2019. Není tedy divu, že mají olympijské ambice a věří, že jejich premiéra na LOH bude s medailovou příchutí.

Info ikona
sport
Mohlo by se vám líbit

LETNÍ OLYMPIJSKÉ HRY: Prohlédněte si nejzajímavější nástupové kolekce z celého světa

Slavnostní zahájení olympijských her se pokaždé nese v duchu „módní bitvy“. I když se za nejlepší nástupové kolekce medaile neudělují, každá země chce zazářit a dostat se do hledáčku módních expertů či novinářů z celého světa.
marianne.cz

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě