Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Bylo odhaleno jméno návrháře nástupové olympijské kolekce 2024

Info ikona
olympionici s módním návrhářem

Letní olympijské hry se sice budou konat až příští rok, ale jejich součástí je velké množství příprav. Ty se netýkají pouze sportovců a organizátorů, ale i módního návrháře Jana Černého, který byl vybrán pro vytvoření nástupové kolekce, v níž se objeví naši čeští reprezentanti při představení na olympiádě v Paříži.

Tereza Čaladi | 11. 09. 2023

Jedná se o 10 vteřin, kdy budou Češi v záři reflektorů při zahájení olympijských her. Působí to jako krátká doba, může se během ní ale udát spoustu zásadních událostí. Usain Bolt za tuto dobu dokázal uběhnout sprint na 100 m; během 10 vteřin se může rozhodnout o vítězi olympiády; a je to právě 10 vteřin, kdy celý svět uvidí naše reprezentanty v nástupové kolekci a učiní si o ní svůj názor. Může to působit jako velký tlak na to, aby byla ikonická. Jan Čený má naštěstí rád výzvy.

Kdo je Jan Černý?

Jan Černý neoslavil ještě ani třicáté narozeniny, ve světě módy se o něm ale už mluví jako o jednom z nejtalentovanějších návrhářů, které Česká republika kdy měla. A nejenom v módním světě. Česká edice časopisu Forbes ho zařadila do svého žebříčku úspěšných a talentovaných 30 pod 30.

Nadějný návrhář se na české módní scéně etabloval výraznou pánskou streetovou módou. Denimové bundy, psychedelické kožešiny a rekonstruované džíny jsou ikonickými kousky pánského šatníku, jimiž se Jan zaobíral ve svých autorských kolekcích.

V roce 2020 se stal kreativním ředitelem tradiční české značky Kara, kterou má většina z nás spojenou s výrobou kožichů a bund. Kromě toho absolvoval během své kariéry také půlroční stáž u značky Louis Vuitton v Paříži. Vzhledem k tomu, že právě tam se příští olympiáda bude odehrávat, přijde mu to podle jeho slov až dojemné.

Info ikona
Jan Černý

Nástupová kolekce 2024 bude „brutálně speciální“

Jan Černý přitom zmínil, že okamžik, kdy mu bylo oznámeno, že se stane návrhářem nástupové olympijské kolekce je tím, na který nikdy nezapomene. Prozradil přitom, že tato kolekce bude „brutálně speciální“. Když tuto myšlenku rozváděl, zmínil, že nástupové kolekce jsou často velmi formální v podobě sak a kostýmků; nebo sportovní v podobě bund; či na sobě mají reprezentanti například kroje, a to se s jeho kolekcí rozbije. Máme se tak rozhodně na co těšit!


 

Mohlo by se vám líbit

LETNÍ OLYMPIJSKÉ HRY: Prohlédněte si nejzajímavější nástupové kolekce z celého světa

Slavnostní zahájení olympijských her se pokaždé nese v duchu „módní bitvy“. I když se za nejlepší nástupové kolekce medaile neudělují, každá země chce zazářit a dostat se do hledáčku módních expertů či novinářů z celého světa.
marianne.cz
Zdroj článku