Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Jak se udržet ve formě, i když sport z duše nenávidíte?

Info ikona
pohyb

Z tělesné výchovy se vám už pět dní dopředu dělaly osypky? Kozu jste nikdy nepřeskočili a marně jste se snažili zabodovat alespoň v míčových hrách? Tedy do té doby, než jste dostali balónem po hlavě? Vítejte v klubu sportovních antitalentů!

Každý z nás má na něco buňky. Někdo odmalička výborně maluje, jiný si je jistý v matematice. Obecně se ale předpokládá, že sport půjde nám všem. Pokud tento všeobecný předpoklad nesplníte, rázem si vykoledujete nálepku lenoch. A tak se možná i vy protloukáte svým sportovním životem a snažíte se najít alespoň jednu aktivitu, ve které byste se cítili jako ryba ve vodě.

Jenže už za sebou máte kurzy aqua aerobicu, hot jógy a spinningu. A výsledek? Chuť ke sportu nulová, výpis z účtu v červených číslech. Naštěstí existuje pár aktivit, které vám nejen nezruinují peněženku, ale zároveň udrží vaše tělo v kondici. Sportovci i my, sportovní antitalenti, se totiž shodneme alespoň v jedné věci - sport opravdu utužuje naše zdraví!

Rozchoďte to 

Vyhoďte Lítačku do koše a začněte po městě lítat sami. Chůze je nejpřirozenější a nejzdravější pohyb, který svému tělu můžete naordinovat. Navíc se počítá každý krok! Zkuste jít do práce pěšky, procházku se psem si prodlužte o půl hodinu a o víkendu vyrazte s vaší drahou polovičkou objevovat zákoutí rodného města. Chůze je zábava, během které si ani nevšimnete, že spalujete tuk.

Mohlo by se vám líbit

A zahrádku máte?

Plevel, plevel, stříhání keřů, sekání trávy, plevel, plevel a konečně sběr úrody. Tak vypadá život všech, kteří před svým domkem mají alespoň kousek zahrádky. Výše zmíněné kroky považujeme, až na sbírání úrody, za nutné a bohužel i nudné. Věděli jste ale, že například sekáním trávy spálíte stejně kalorií, jako kdybyste hráli badminton? Přiznejte se, kdo už se nemůže dočkat víkendu se sekačkou v ruce?

Díky, raději postojím

Známe to všichni. Vstoupíme do tramvaje a automaticky hledáme místo k sezení. Pokud ho neobjevíme, supíme oči a investigativně pátráme po člověku, který by na příští zastávce mohl vystoupit. Přitom nám během sezení ochabují svaly v těle a my se stáváme pomalejšími a neohebnějšími. Zkuste se příště svého vybojovaného sedadla vzdát ku prospěchu někoho, kdo místo doopravdy potřebujete. Těšit se můžete z dobrého skutku i toho, že jste udělali drobný krok pro svou lepší fyzičku. 

Schody do nebe

My víme! Je jich mnoho a dokážou člověka naprosto vysílit. Zároveň ale mají ještě jednu magickou moc – dokonale formují zadek a stehna. Pokud zvážíme všechna pro a proti (a pomyslíme na fakt, že léto je za rohem), pak z toho plyne jedna jediná věc. Vyběhnout pár schodů ještě nikdy nikoho nezabilo!

Mohlo by se vám líbit