Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Kočkomilové pozor! Studie ukazuje, že kočky mají pozitivní vliv na naše zdraví

Info ikona
Kočky

O důvod víc, proč si domů pořídit jedno malé, roztomilé koťátko.

Staly se kočky vaším životním stylem? Zdobí vaše hrníčky, máte je na tapetě mobilu a už si nedokážete představit život bez jejich přítomnosti? Pokud patříte mezi takzvané „crazy cat ladies“, pak pro vás máme dobrou zprávu. Studie totiž ukazují, že naši čtyřnozí parťáci dělají radost nejen duši, ale i fyzickému zdraví.

Mohlo by se vám líbit

Dobře u srdíčka

Všechny bezesporu potěší studie publikovaná v časopise Journal of Vascular and Interventional Neurology, ve které vědci došli k závěru, že u majitelů koček je mnohem menší riziko, že zemřou v důsledku infarktu myokardu. Zároveň trpí menším množstvím kardiovaskulárních onemocnění než lidé, kteří kočku nemají. „Akvizice koček jako domácích mazlíčků může představovat novou strategii pro snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění u vysoce rizikových jedinců,“ uvedli autoři studie.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Namísto antidepresiv

Přítomnost koček má také pozitivní vliv na naši náladu. Melanie Greenbergová, klinická psycholožka a autorka knihy Stres-Proof Brain, nedávno pro televizi NBC News řekla, že při mazlení kočky dochází k uvolnění oxytocinu. Tento hormon dokáže zmírnit napětí a nadmíru stresu, a tak je nanejvýš důležitý pro všechny, kteří trpí úzkostnými stavy. Pokud se tedy necítíte ve formě, pak si rychle naordinujte kočičí mazlení. Uvidíte, že na všechny starosti rychle zapomenete.

A pokud chcete svému čtyřnohému mazlíčkovi udělat radost, nezapomeňte během Dnů Marianne, které probíhají od 17. do 19. září, navštívit Pet Center. Těšit se můžete na slevu 25 % na nezlevněný produkt, například granule nebo kočičí hračku. Více informací o Dnech Marianne najdete zde

Mohlo by se vám líbit