Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Nike nebo adidas: Která z těchto značek nabízí více?

Info ikona
Výběr sportovního oblečení

Značky adidas a Nike jsou v oblasti sportovního oblečení a obuvi nejoblíbenější a nejznámější. Mezi lidmi se také vedou věčné diskuse o tom, která z těchto dvou značek je lepší. Oba výrobci nabízejí širokou škálu produktů, od tenisek a běžeckých bot po oblečení a doplňky. Dnes se podíváme na důkladnější srovnání těchto dvou gigantů, podle kterého si můžete udělat podrobnější obrázek sami.

Promotion | 24. 03. 2023

Oblíbenost značky závisí převážně na osobních preferencích 

Obě značky mají svá pro a proti. Při nákupu tak spíše bude hrát roli vaše osobní preference a styl. Hledáte-li spíše jednoduchý styl v klasickém designu, pak budete více nakloněni značce adidas. Jestli naopak preferujete spíše moderní a inovativní vzhled, pak je pro vás vhodnější Nike. Jste-li nakloněni minimalistickému a jednoduchému stylu, tak se vám příkladem taková adidas mikina bude zamlouvat více, než ta u druhé zmíněné značky a naopak. 

Obě značky jsou známé pro svou kvalitu a inovativní technologie, ale v tomto ohledu můžeme vidět určité rozdíly. Adidas se zaměřuje na kvalitní materiály a pohodlí, což je patrné zejména u jeho klasických a jednoduchých výrobků. Na druhé straně, Nike vkládá více energie do vývoje nových technologií, což se projevuje v jeho moderních a výrazných designech. 

Vliv značek na životní prostředí 

Pro mnohé je v dnešní době důležité, jak vlastně výrobky vznikají a obzvláště je zajímá jejich dopad na ekologii. Adidas i Nike se snaží minimalizovat svůj dopad na planetu a udržovat udržitelnost v tomto průmyslu. Oba giganti se snaží využívat udržitelné materiály - organickou bavlnu, recyklovaná polyesterová vlákna a materiály získané z odpadu. Také dělají vše proto, aby snížili svou uhlíkovou stopu v průběhu výroby, což znamená využití obnovitelných zdrojů energie, jako jsou solární panely a využití větru.  

Adidas vyrábí své boty s recyklovanou gumovou podrážkou a používá syntetické materiály vytvořené z odpadu z plastů. Nike zase používá recyklovaná vlákna a alternativní materiály, jako jsou vlákna z kukuřice, aby snížil svou spotřebu ropných produktů. Zaměřuje se rovněž na využívání recyklovaných materiálů a snížení odpadu. Je tedy možné, že oblečení, jako jsou příkladem pánské nebo dámské mikiny Nike, může být vyrobeno téměř stoprocentně ekologicky. 

Info ikona
Sportující žena

Obě značky nabízejí kvalitní sportovní oblečení a obuv za podobné peníze. Vyrábějí kvalitní produkty a rovněž se aktivně zapojují do boje o životní prostředí. Nedá se tedy říci, který z těchto dvou gigantů má navrch. Tento věčný boj neukončíme ani zde a při rozhodování, u koho z nich nakoupit, budou hrát roli zase jen vaše osobní sympatie. 

Měření