Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Poklidná menstruace aneb Pomůcky, které vám zajistí maximální komfort

Přestože každá žena prožívá své dny trochu jinak, pravděpodobně se shodneme na tom, že naší prioritou je klid a pohodlí. Existuje mnoho cest, jak toho dosáhnout. Můžete si vzít den volna, obrátit svou víru v růžovou pilulku nebo vsadit na pohodlné menstruační pomůcky.

Veronika Lechnerová | 10. 03. 2022

Zpomalte

Než se vrhneme do výčtu nejrůznějších pomůcek, které vám mohou od bolestí ulevit, na chvíli se zastavte. Stres, kterým si většina žen v aktuální době prochází, bývá totiž jedním z hlavních spouštěčů silných menstruačních bolestí. Tělo je po celý měsíc ve zvýšeném napětí, zvyšují se hladiny stresových hormonů kortizolu a adrenalinu, které krom jiného mohou také způsobit zpoždění menstruace nebo její úplnou ztrátu. Mějte proto na paměti, že žena je cyklické stvoření, a proto přibrzděte nejen během menstruace, ale také několik dnů před jejím příchodem.

TIP: Pokud se chcete o cykličnosti ženy dozvědět více, můžete si přečíst knihu s názvem Cyklická žena od Mirandy Gray.

Mohlo by se vám líbit

Menstruace po prodělaném covidu: Ženy si stěžují na silnou bolest i zpoždění

Následky onemocnění covid-19 jsou nevyzpytatelné. Čím dál tím více žen si ale stěžuje, že po prodělané nemoci zažily abnormálně bolestivou a silnou menstruaci. Některé ženy naopak uvádí, že se jejich menstruace výrazně zpozdila.
marianne.cz

Menstruační kalíšek

Menstruační kalíšek patří v poslední době k hojně využívaným menstruačním pomůckám. Je velmi šetrný k vaginálnímu prostředí, nezadržuje krev uvnitř, a pokud s ním zacházíte dobře, vydrží až 5 let. Právě propojení pohodlí a ekologie je důvodem, proč se ženy ke kalíšku tak rády vracejí. Koneckonců průměrná spotřeba vložek bývá u žen přibližně 200 kusů ročně a díky kalíšku tento nerecyklovatelný odpad nikdy nevznikne.

I když je menstruační kalíšek velmi populární pomůckou, začátky s ním bývají celkem náročné. Musíte si totiž osvojit správné zavádění a překonat prvotní nedůvěru. Častým problémem také bývá, že mnohdy zintenzivňuje menstruační bolesti, jelikož vytváří podtlak a řadě žen způsobuje vyloženě diskomfort.

Menstruační kalhotky

Pokud existuje nějaká komfortní, univerzální a zároveň příjemná menstruační pomůcka, pak jsou jimi bezpochyby menstruační kalhotky. Jsou zajímavou alternativou ke klasickým vložkám, a navíc díky nim neprodukujete nadbytečný odpad.

Už dávno neplatí, že musíte využívat pouze jen jeden střih a barvu kalhotek. Například české značky Sayu nebo Snuggs vyrábí kalhotky v různých barvách, střizích a některé jsou dokonce s krajkou. Pocit pohodlí totiž zdaleka není vše, co můžete během svých dnů zažít. Krajkové menstruační kalhotky vám dodají pocit ženskosti, elegance i sebevědomí a po celou dobu vás bude hýčkat příjemná merino vlna.

Podobně jako u menstruačního kalíšku, i u kalhotek si budete muset zvyknout na novou pomůcku. Odpadají vám však komplikace se zaváděním, na druhou stranu vás čeká vložení větší důvěry do kalhotek. Ty se však vyrábí v několika různých stupních savosti, a tak si můžete dle svých potřeb vybrat ty, kterým budete stoprocentně důvěřovat.

Info ikona
Kalíšek

Bylinkové čaje a sirupy

Vaše dny mohou ovlivnit i jiné věci než samotné menstruační pomůcky. Velmi mocným nástrojem v oblasti ženství jsou nejrůznější bylinky a sirupy. Například list maliníku je označován za ženskou bylinu. Pomáhá totiž udržovat hormonální rovnováhu a tlumí menstruační bolesti. Další oblíbenou bylinkou je kontryhel obecný, který upravuje menstruační cyklus a je skvělým pomocníkem pro zbavení se menstruačních křečí. Některé bylinkářky dokonce tvrdí, že pomáhá s otěhotněním.

Pokud vás trápí nepravidelný cyklus, můžete vyzkoušet také řebříček obecný. Ten podobně jako kontryhel pomáhá bojovat s křečemi v oblasti břicha, a zároveň stabilizuje menstruační cyklus. V neposlední řadě můžete vyzkoušet také různé bylinné sirupy. Jedním z nejznámějších je Gynex. Jedná se o silný bylinný koncentrát, který podobně jako výše uvedené bylinky upravuje menstruační cyklus a bojuje proti bolestem v podbřišku během menstruace.

Mohlo by se vám líbit

Jak si zjednodušit život? Pochopte svůj menstruační cyklus

Můžete jíst čokoládu bez rizika změny konfekční velikosti, v zaměstnání trumfnout absolventy Harvardu a v domácnosti zastínit i matku roku. Jen musíte vědět, kdy je ten správný čas.
marianne.cz

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě