Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Proti nočním můrám i jako dekorace! Lapač snů by neměl chybět ve vaší ložnici

Info ikona

Vyzdobte svou ložnici tímto magickým předmětem.

Jedna z pověstí praví, že malý indiánský chlapeček se natolik bál pavouků v týpí, že si ustlal před stanem. Po krásné noci bez jediného ošklivého snu se probudil, a nad sebou měl pavučinu, ve které bylo zachyceno peříčko a několik kapek rosy. Klučina si z větviček vypletl kruh, umístil do něho pavučinu a zavěsil na něj pírko i pár korálků. Díky tomuto amuletu, zavěšenému nad svou postelí, se už nikdy nemusel strachovat z toho, že jeho noc bude jedna velká noční můra. Jiné zdroje zase vypráví o tom, že maminka uplakaného děťátka zašla za moudrou stařenou, která jí poradila, aby nad postýlku připevnila malou obruč s pírky. Jak stařena řekla, tak žena provedla a následující noc už miminko spalo bez jediné slzičky. Účinnost lapače snů se rychle rozkřikla a i ostatní maminky se rychle pustily do jeho výroby. Ať už jsou zmiňované mýty pravdivé, nebo ne, je hezké věřit, že lapač snů vás ochrání před všemi nočními děsy a běsy.

Lapač snů

Jak lapač funguje?

Základem lapače je vypletený kruh, který symbolizuje vesmír či svět. Uprostřed kruhu hraje zásadní roli kamínek, který naopak zobrazuje naše já. Důležitou součástí správného lapače snů jsou pírka, která zachycují negativní energii potažmo špatné sny. Můžeme tedy říci, že přes pírka i samotný kruh projdou jenom hezké sny a pozitivní energie. Lapač snů by měl být zavěšený nad postelí. Mnoho lidí ho ale v současné době vnímá jako bytový doplněk.

Kde ho pořídit?

Při výběru lapače snů je důležité, aby člověk, který ho tvořil, do něj vkládal pozitivní energii. Lapač snů si tedy můžete pořídit třeba na dovolené v dalekých krajinách, nebo v internetových obchodech, kde najdete nespočet barvených variant. Pokud patříte mezi zručnější jedince, pak nic nebrání tomu, abyste si lapač snů vyrobili v pohodlí domova. Navíc budete mít jistotu, že je vytvořen s těmi nejlepšími úmysly.

A jak ho vyrobit?

Podrobné návody na výrobu lapače snů najdete například na Pinterestu. Nám se například zamlouvá tento krásně podrobný návod.