Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Snídaňové podniky v Budapešti, které stojí za návštěvu

Hlavní město Maďarska láká nejen svými pamětihodnostmi, ale také útulnými bistry a kavárnami, které přímo vybízejí k návštěvě.

Snídaně je základ dne, a tak není radno na ni zapomínat. Nejen, že byste si koledovali o zdravotní problémy, ale především byste se ochudili o ty nejlepší snídaňové podniky, které Budapešť nabízí. Pokud si už nyní ťukáte na čelo a říkáte si, že v Budapešti se dočkáte leda tak ranního guláše, pak jste na omylu. Město na Dunaji rozhodně chytlo tu správnou snídaňovou vlnu, a tak se zde dočkáte všech standardních snídaňových jídel, která jsou navíc okořeněna budapešťskou nonšalancí. A pokud máte snídani už třeba na hotelu, zastavte se v těchto podnicích alespoň na odpolední kávu. Rozhodně nebudete litovat. 

Kam vyrazit, když chcete…

NEJLEPŠÍ VEJCE BENEDIKT

Hotový ráj pro všechny milovníky snídaní je Cirkusz! Útulný podnik v Židovské čtvrti nabízí nejlepší snídaňové mňamky za férové ceny. Těšit se můžete na francouzské tousty, klasické omelety, a především na nejdelikátnější vejce benedikt, která jste kdy ochutnali. O krok pozadu za dokonalými snídaněmi zůstává interiér Cirkuszu. Ten může na někoho působit obyčejně, avšak rozhodně nejde o „zásadní“ problém, kvůli kterému byste neměli Cirkusz navštívit. Jediné, na co si dejte pozor, je fakt, že stůl v tomto podniku chce získat snad každý turista ve městě. V ideálním případě se vydejte na snídani v brzkých ranních hodinách, abyste předešli dlouhé frontě, která se často line až na druhou stranu ulice.

Cirkusz
Zdroj: @cirkusz

KDE? Dob utca 25

SNÍDAT POD SAKURAMI

Přáli jste si někdy posnídat pod rozkvetlými sakurami? Pokud zoufáte nad tím, že letošní „sakurovou sezónu“ v Japonsku jste už prošvihli, pak vyrazte právě do Budapešti. V místním bistru Vintage Garden se totiž dočkáte sakurového háje. Pravda, zmiňované sakury mají k těm opravdovým (živým) hodně daleko, na druhou stranu člověk nesmí mít vysoké cíle. Falešné květy sakur vás nejen ochrání před slunečními paprsky, zároveň budou skvělou kulisou pro vaše snídaňové fotky. Vintage Garden ale nechválíme jenom za neobvyklou zahrádku, především jde o místo, kde dostanete výbornou snídani a ještě lepší kávu.

Vintag
Zdroj: @vintagegardenbistro

KDE? Dob utca 21

NEOBVYKLÝ ZÁŽITEK

V noci rušný bar, ráno nevšední snídaňový podnik. Tak přesně tenhle popis sedí na bar Szimpla Kert, který se nachází nedaleko Velké synagogy. Szimpla Kert může někomu připomínat squat nebo zaplivanou čtyřku, pokud ale vyhledáváte místa, která mají daleko ke konvenci a dokážou nabídnout něco nevšedního, pak si Szimpla Kert zamilujete.  Za paušálních 4000 HUF si zde ze stolů můžete nabrat všechno, co váš žaludek ráčí. Od sladkého až po slané, od zeleniny až po ovoce. Užijte si místní nevšední atmosféru do sytosti (a to doslova).

Budapešť
Zdroj: @szimplakert
 

KDE? Kazinczy utca 14

MŇAMÓZNÍ KÁVU

Ve VINYL & WOOD sice nedostanete teplou snídani, zato se tam dočkáte nejlepší kávy ve městě. Naprosto dechberoucí espresso, vynikající affogato nebo jemně vyladěné flat white vám dodá to správné množství kofeinu do žil. Navíc si ke kávě můžete zakousnout lahodný dort dle denní nabídky nebo křupavý croissant. Perfektní místo pro všechny, kteří nechtějí za snídaně v Budapešti utratit tisíce HUF, ale zároveň touží po té správné ranní nakopávačce. Kavárna VINYL & WOOD navíc slouží také jako obchůdek s udržitelnými produkty z korku. Dlouho se zde ale nerozkoukávejte, jinak hrozí, že ušetřené peníze za snídani utratíte za nejeden produkt. 

VW
Zdroj: @vinylandwood

KDE? Wesselényi utca 23

PLNOHODNOTÝ BRUNCH

Některé dny si jednoduše žádají vydatné a dlouhé snídaně, které se můžou zvrtnout v brunch. Pokud hledáte místo, kde se vám dostane všeho, na co si jenom vzpomenete, pak nevynechejte návštěvu Szimply. Nabídka snídaňových delikates je tu opravdu rozmanitá, a tak se těšte nejen na snídaňovou klasiku, ale také na neobvyklé receptury. Szimply má pouze dvě nevýhody – zaprvé zde nenabízejí kávu a zadruhé je pravděpodobné, že na místo budete několik minut čekat. Káva z protějšího podniku a telefonická rezervace zmíněné problémy ale rychle vyřeší.

Budapešť
Zdroj: @szimplyfood

KDE? Röser udvar, Károly krt. 22

Byli jste v Budapešti? A kde jste si nejvíce pošmákli? 

ČTĚTE TAKÉ: Budapešť za víkend: Užijte si město termálních lázní do sytosti

Související články

Životní styl
8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky