Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Spaní pod širákem v luxusním hávu? Za jedinečným zážitkem vyrazte do Švýcarska

Přemýšlíte o letní dovolené? Láká vás výlet do přírody, ale spaní ve spacáku není vaše parketa? Pak by vás mohl zaujmout koncept Zero Real Estate, který dokazuje, že i spaní pod širákem může být luxusní záležitost.

Sledování noční oblohy, počítání hvězd a usínání za zvuků divoké přírody. Říkáte si, že spaní pod širákem je bezmezná romantika? Pak si k tomuto přenocování připočítejte ještě rozlámaná záda, omrzliny kvůli tenkému spacáku a probdělou noc, za kterou může intenzivní zář Měsíc. Spaní v přírodě sice působí kouzelně, avšak má své mouchy, které občas nelze přehlédnout.

Ráno s výhledem na Alpy

Hotely v korunách stromů, glamping a nově i spaní pod širákem! I když se lidé v posledních letech vydávají na dovolenou do přírody, stále se nechtějí vzdát určitých standardů. Toho si je vědom hoteliér Daniel Charbonnier, který ve švýcarských Alpách založil ojedinělý koncept Zero Real Estate. "Záměrem bylo odstranit tradiční myšlenku hotelu a zaměřit se na zážitek," vysvětlil Charbonnier pro Insider. Společně s koncepčními umělci Frankem a Patrikem Riklinovými vytvořil v roce 2016 hotel, jehož zdi tvoří švýcarská příroda. 

ZRE
Romantika, pohodlí i prvotřídní služby! Zdroj: Zero Real Estate 

ČTĚTE TAKÉ: 7 krásných designových hotelů, kam budete chtít hned vyrazit

Jednoduchý luxus

Základem každého pokoje je dvoulůžková postel, dvě boční lampičky a dva stolky. "Chtěl jsem ukázat, že jediná věc, ve které nebudeme dělat kompromisy, je poskytování vysokých služeb pro hosty, a to i v nejextrémnějším prostředí," řekl hoteliér. To v praxi znamená, že každý "pokoj" je spravován místním obyvatelem, kterému Charbonnier přezdívá moderní sluha. Ať už budete potřebovat informace o daném regionu, dostanete hlad nebo začne pršet, moderní sluha vás nikdy nenechá ve štychu a vždy vám nabídne útočiště. "Moderní sluha má klíčovou vlastnost - vždy je nablízku," dodává Charbonnier. 

Momentálně má koncept Zero Real Estate sedm postelí na sedmi místech východního Švýcarska. Pokud ale spřádáte plány na léto ve Švýcarsku, pak vás musíme zklamat. Na rok 2020 jsou postele zcela vyprodané a na čekací listině je momentálně přes 9000 lidí, kteří jsou ochotni za tuto luxusní noc pod širákem zaplatit 310 amerických dolarů. "Jde o spojení jednoduchého zážitku s exkluzivními službami," vysvětluje majitel úspěch konceptu. 

ZRE
Součástí novodobého spaní pod širákem je i "moderní sluha". Zdroj: Zero Real Estate

Z bunkru do přírody

Myšlenka hotelu beze stěn se zrodila už v roce 2009, kdy umělci Frank a Patrik vytvořili uměleckou instalaci v podzemí jaderného bunkru. Vysoká návštěvnost upoutala Charbonniera, který v jedinečných zážitcích uvidět potenciál. "Koncept v jaderném bunkru ke mně promlouval jako k profesionálovi v hotelnictví. Došlo mi, že hosté změnili svůj hodnotový systém z hmotných aspektů na zážitky," dodává Charbonnier. Následně trojice v jaderných bunkrech vytvořila hotel, o který lidé jevili enormní zájem. "Dával jsem lidem zlato, křišťál, mramor a stále bylo těžké od nich získat peníze, pak jsme postavili hotel v bunkru a vše se změnilo a lidé mi chtěli platit víc. Skutečně se mi prokázalo, že nejvíce záleží na samotném zážitku," vysvětluje hoteliér své začátky. 

ČTĚTE TAKÉ: Magická podívaná aneb Místa, kde uvidíte polární záři

Titulka

MARIANNE AŽ DO SCHRÁNKY S POŠTOVNÝM ZDARMA

Časopis Marianne si nyní můžete, bez nutnosti platit poštovné, objednat až domů. Více informací se dozvíte zde.

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě