Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Nejsilnější ochrana před zlem Evil Eye: Působí na děti i dospělé, používají ho i závodníci formule 1

Tento symbol, obvykle v podobě talismanu nebo šperku, můžete najít pod označením Oko Fatimy, Oko proroka, Alláhovo oko, Nazar nebo Evil Eye. Jedná se o ochranný symbol, jehož hlavním účelem je odvrácení negativních energií a ochrana před vším zlým. Oblíbila si ho i řada známých osobností včetně supermodelky Gigi Hadid nebo závodníci formule 1, včetně jednoho z nejlepších Sebastiana Vettela.

Liv Boková | 11. 04. 2024

Nejsilnější ochrana před zlem

Amulet Evil Eye či Nazar, jeden z nejmocnějších symbolů pro ochranu před negativními energiemi plynoucími od jiných lidí a dalších bytostí, kletbou nebo uřknutím, můžete znát třeba i z dovolené. Typicky v zemích jako Turecko, kde má ruční výroba amuletu ze skla dlouholetou tradici v oblasti Izmiru, konkrétně v městečku Nazar Köy, Libanon a Řecko, proto ho někdy najdete ještě i pod označením „řecké oko“.

Když se rozbije, radujte se

Ochrání vás, když ho budete nosit u sebe nebo ho zavěsíte ve svém domově. Pokud odvrací opravdu silnou vlnu negativních energií nebo kletbu, přijdete o něj, protože pukne nebo se rozbije. Když vám spadne na zem a roztříští se na střepy, není to náhoda. Proto, jestliže se vám Evil Eye rozbije, buďte rádi a oddechněte si, právě od vás odvrátilo silný útok negativní energie.

Mohlo by se vám líbit

Jak otevřít třetí oko: Získáte stabilní emoce, kvalitní spánek a zlepší se vám vztahy

Třetí oko je šestá čakra, která se nachází uprostřed čela. Pokud chceme najít skutečný smysl života, pochopit smysl světa a existence, pak je právě třetí oko čakrou, se kterou je dobré umět pracovat. Pomůže nám vnímat a poslouchat intuici, dělat správná rozhodnutí, procházet životem s lehkostí. Navzdory okolním tlakům a stresu budeme v psychické pohodě, což se promítne i do zdraví fyzického těla.
marianne.cz

V jakých podobách si ho pořídit

Původně se talisman vyráběl z pálené hlíny opatřené barevnou glazurou, v dnešní době má většinou podobu skleněného amuletu, který se nosí jako přívěsek, náramek, náušnice, může být i hezkou a zároveň silně ochrannou dekorací pro váš domov. Pořídit si ho můžete také ve formě klíčenky a přívěsku do auta.

Kde se Evil Eye vzalo

Evil Eye je známé už přes pět tisíc let. První zmínky o něm pochází ze starověkém Ugaritu, což je území v Sýrii. Tehdy se ale lidé symbolu báli. Řada kultur a civilizací, zejména ve Středomoří, jej však považuje naopak za ochranný talisman sloužící k odvrácení negativních vibrací. Další zdroje uvádí, že se Evil Eye začaly prvně objevovat na sumerských a babylonských tabulkách klínového písma jako součást modliteb. To bylo zhruba tři tisíce let před naším letopočtem. Ve stejné době se v Mezopotámii našly alabastrové amulety s obrovskýma očima. Dodnes není jisté, zda se jedná o totožný symbol, avšak je to velmi pravděpodobné. Symbol oka je totiž spojovaný s uctíváním sumerské bohyně země, matky bohů a lidstva Ninhursag, která ochraňuje novorozence. Za efektivní metodu ochrany považovali oko i obyvatelé starověkého Egypta, kde patřilo bohu Horovi a kromě odrážení zlých sil mělo zajistit nezničitelnost a dokonce i znovuzrození.

Mohlo by se vám líbit

Přitáhněte si do života hojnost a úspěch. Pomůžou symboly, sošky, drahokamy i ovoce a rostliny

Hojnost zdaleka není jen o penězích a hmotných statcích. Přestavuje také dostatek lásky, radosti, štěstí, zdraví, prosperity, všeho, na co si jen vzpomeneme. Dnes se ale zaměříme právě na tu hojnost materiální. Na cestě k jejímu dosažení nás může podpořit řada symbolů, které takto pomáhaly našim předkům už před tísiciletími. Zvolte jen jeden z nich, nebo kombinujte více. Zkuste se na ně nacítit a vybrat si právě ty, které vás nejsilněji přitáhnou, ony pak na oplátku k vám jako magnet přitáhnou hojnost a prosperitu.
marianne.cz

Jak si zajistit ochranu před zlem

Stačí ho mít pořád u sebe. Kdysi lidé talisman Evil Eye dávali, kam se jen dalo. Například v Turecku se dodnes připíná právě narozeným miminkům na ručku malý korálek ve tvaru modrého oka. Aby byla jeho ochranná síla jistá, mělo by být darováno z lásky. Klíčová je také jeho kobaltově modrá barva, která je spojená s ochrannou silou. Tradičně lidé měli talisman nazar, tedy Evil Eye, na všem, na co si jen vzpomenete - na keramice, nádobí, na dveřích, nosili šperky s jeho motivem, bylo na oděvech i brýlích. V současnosti se Evil Eye amulety nosí především jako náhrdelníky nebo náramky. V interiéru je nejúčinnější pověsit jeden nebo více talismanů nebo třeba zvonkohru či obraz s Okem proroka ke dveřím nebo oknu. Jsou to strategické pozice, odkud odhání a odráží veškeré negativní energie, které by se mohly snažit proniknout do vašeho domova.

Zdroj článku

Související články

Zábava
Blíží se festival Svět knihy 2024: Co byste si na něm rozhodně neměla nechat ujít?

Blíží se festival Svět knihy 2024: Co byste si na něm rozhodně neměla nechat ujít?

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte Sherlocka Holmese, nejslavnějšího detektiva všech dob?

Kvíz: Jak dobře znáte Sherlocka Holmese, nejslavnějšího detektiva všech dob?

Zábava
Cestování po Plzeňském kraji: Top 10 rozhleden, které stojí za návštěvu

Cestování po Plzeňském kraji: Top 10 rozhleden, které stojí za návštěvu

Zábava
Kvíz: Znáte původní konce klasických pohádek? Některé vás velmi překvapí

Kvíz: Znáte původní konce klasických pohádek? Některé vás velmi překvapí