Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Životní styl

Tři lásky našeho života! Prožili jste všechny?

Info ikona
Láska

Není láska jako láska. Podle odborníků za svůj život prožijeme nejméně tři druhy lásky, které se od sebe v lecčem liší.

Promotion
Promotion
Alžběta Rybářová | 23. 05. 2021

Kdy jste se poprvé zamilovali? Hádáme, že ve školce! Od té doby uplynulo už mnoho let, během kterých jste zažívali láskyplné eskapády. Poznávali jste nové lidi, zamilovávali se, a postupně i odmilovávali. Cítili jste motýlky v břiše i nepříjemný tlak na hrudi během rozchodů. A především jste pomalu ale jistě poznávali, co znamená opravdová láskaPodle webu Elephant Journal existují tři druhy lásky, které většina z nás za svůj život zažije.

Láska, která vypadá věčně

Jsme v ní až po uši – nevidíme, neslyšíme a doufáme, že bude trvat věčnost. První láska přichází většinou na střední škole a je pro ni charakteristická velká oddanost druhému pohlaví. Zároveň se my sami hledáme, učíme se, jak to ve vztazích chodí a poznáváme se ve zcela nové roli. I když doufáme v pohádkovou lásku do konce života, uvnitř sebe cítíme, že všechno není tak růžové. Při první lásce mnohdy ani nezáleží na našich vnitřních prožitcích, ale především nám jde o to, co si o nás myslí ostatní – konečně totiž můžeme nahlas zvolat: „Mám vztah!“.

Bolestivá láska

Jakmile se oklepeme z prvního rozchodu, začneme se poohlížet po lásce nové. A když přijde, poznáme pěknou emocionální horskou dráhu! Jednou jsme na obláčku, cítíme se krásně až opojně, v druhý moment zažíváme utrpení a bolest. I když nás tato láska sráží na kolena, nechceme se vzdát a snažíme se nemocný vztah zuby nehty udržet. Málokomu se to však podaří, a tak bychom se měli smířit s tím, že druhá láska nikdy nevyhrává.

Konečně ten pravý

Zatímco předešlé lásky jsme usilovně hledali, třetí přichází potichu a nenápadně. Možná nám nepředstaví partnera, o kterém jsme dříve snili, ale rozhodně nám ukáže někoho, s kým náš život dostává smysl. S tímto člověkem pak prožíváme opravdovou a čistou lásku bez zbytečných výčitek a hádek. Už totiž víme, kdo jsme, co od života chceme, a především ovládáme kouzlo komunikace. Třetí lásky trvají věčnost.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion