Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Přitáhněte si do života lásku pomocí pěti jednoduchých kroků

Najít lásku svých snů je občas jednodušší, než byste si mysleli. Stačí, když do svého každodenního života přizvete pět drobných návyků, jako je psaní deníku vděčnosti nebo vyslovení vhodných afirmací.

Možná to zní pateticky, naivně nebo snad hloupě, ale všichni lidé touží po lásce. Někdo po lásce přátelské, jiný po lásce od rodičů a mnoho z nás po lásce partnerské. Pocit, že na vás někomu záleží, je totiž k nezaplacení! Jenže život je občas pěkně záludný a lásky se nám nemusí dostávat v takové míře, v jaké si přejeme. Následně si můžete vybrat ze dvou možností – buď s hledáním lásky skoncujete a naučíte se žít single, nebo se pustíte do boje. A my se rozhodli pro druhou možnost!

Mohlo by se vám líbit

Tři lásky našeho života! Prožili jste všechny?

Není láska jako láska. Podle odborníků za svůj život prožijeme nejméně tři druhy lásky, které se od sebe v lecčem liší.
marianne.cz

1. Buďte vděční

Kdy cítíte vděčnost? Většinou ve chvíli, kdy se vám něco pozitivního stane. Pokud ale chcete do svého života přitáhnout lásku, měli byste být vděční předem. Zkuste přestat lamentovat nad tím, jak je single život nepříjemný, a naopak ho vnímejte s vděčností a pokorou. Snažte se v tomto období života naleznout pozitiva, a buďte za ně patřičně vděční. Tento bod může působit jako maličkost, ale věřte, že i maličkosti mohou hrát zásadní roli. Pomocnou ruku vám v tomto ohledu může podat také tzv. deník vděčnosti

Deník vděčnosti funguje na jednoduchém principu. Vezměte si obyčejný sešit, do kterého si pravidelně každý den zapisujte tři věci, za které jste vděční. Je jedno, zda jste vděční za dobrou kávu, která vám „bodla“, nebo za společnou večeři se svým partnerem. Vděčnost nezná mezí, a tak si do deníku můžete zapsat opravdu cokoliv, co vám daný den vykouzlilo úsměv na tváři. Důležitá je ale pravidelnost, a tak byste do deníku měli své tři vděčnosti zapisovat každý den. Zároveň myslete na to, že není potřeba událost zdlouhavě popisovat, bohatě postačí, když ji napíšete heslovitě.

2. Usmívejte se

Nebojte se, rozhodně po vás nechceme, abyste ráno nasadili bělostný úsměv a křečovitě ho drželi celý den. Pokud ale nezažíváte žádné boly či trable, zkuste zapracovat na svém úsměvu. Energie, kterou vydáváte, je to, co dostáváte zpět od lidí, říká odbornice na psychiku Davida Rappaport pro Bustle. Vzpomeňte si tedy na její slova pokaždé, když se budete mračit na lidi na přechodu nebo zakaboněle sledovat člověka, který vám zasedl místo v tramvaji. Namísto toho se projděte po ulici s láskyplným úsměvem a všímejte si, kolik lidí se na vás podívá se stejným výrazem.

Info ikona
Láska

3. Netlačte na pilu

„Teď hned!“ Tak zní často odpověď na otázku, kdy byste chtěli potkat svého partnera. Jenže zatímco 21. století přeje rychlosti, láska si občas dává pěkně na čas. Zkuste netlačit na pilu, nekoukejte na každého chlapa jako na potencionálního ženicha a už vůbec neinvestujte svůj čas do někoho, kdo o vaši lásku nestojí. Naopak si užívejte možnost toho, že můžete randit a poznávat nové lidi, mezi kterými časem naleznete toho pravého

4. Víte, koho chcete?

Většina z nás ví, že chce lásku. Málokdo ale ví, jak by dotyčný měl vypadat. Nemyslíme fyzicky, nýbrž duševně. Zkuste si na papírek napsat vlastnosti, které by váš vysněný partner měl mít. Buďte konkrétní a nezapomeňte zmínit sebemenší detail. Kdo ví, co (koho) hledá, ten to (ho) taky najde! Seznam vlastností si následně uložte třeba do diáře a za pár týdnů, měsíců nebo let znovu otevřete. Uvidíte, že jste si do svého života přitáhli přesně takového člověka, o kterém jste snili. 

5. Afirmace

Tento bod nemusí být pro každého, avšak rozhodně stojí za zmínku. Zkuste si napsat afirmaci, kterou následně každý den opakujte. Například může znít takto: „Mám krásný vztah, který je přeplněn láskou.“, avšak fantazii se meze nekladou, a tak může vaše afirmace znít jakkoliv. Důležité je, aby vystihovala vaši osobnost, a především, aby v ní bylo obsáhnuto všechno, po čem toužíte. „Pokud se otevřete pozitivním afirmací, pak brzy zjistíte, že jste naladěni na pozitivní notu. A spolu s dobrým naladěním přicházejí do vašeho života i změny, které vám vykouzlí úsměv na tváři," říká Rappaport.

Mohlo by se vám líbit

Láska v pasti: Kdy zůstat a kdy odejít?

V seriálu Koruna mě nejvíc fascinují díly, které se věnují životu Diany a Charlese. Ona mladá, nezkušená, zoufale toužící po vřelosti v chladném světě odtažitých aristokratů. On frustrovaný, prahnoucí po povzbuzení a pohlazení, hledající útěchu v náruči jiné ženy, pod fasádou světáctví nejistý a zranitelný. Oba nešťastní. Oba v pasti. Neocitlo se v ní vaše na první pohled spokojené manželství náhodou také?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Životní styl
8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky