Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Zpěvačka Adele: Nové album, hubnutí i body shaming

Info ikona
Adele

Před více než čtrnácti dny spatřil světlo světa nový single zpěvačky Adele „Easy on Me“. A tak celý svět se zatajeným dechem pozoruje neuvěřitelnou proměnu ikonické celebrity, a zároveň trne nedočkavostí, kdy vyjde její nové album s názvem „30“. Právě v souvislosti se změnou postavy sklidila Adele vlnu kritiky, která místy hraničila s body shamingem.

Adele, celým jménem Adele Laurie Blue Adkins, je populární britskou zpěvačkou, která před několika lety doslova dobyla svět hudby. Její první deska vyšla v roce 2008 a sklidila velkou vlnu ovací včetně prestižní ceny BRIT Awards. O čtyři roky později představila světu píseň s názvem „Skyfall“, která byla složena na míru pro film s Jamesem Bondem. Za tuto skladbu si vysloužila Zlatý glóbus i Oscara.

Poslední album vydala v roce 2015 a její fanoušci roky čekali na novou desku. Adele o sobě nedala znát dlouhých šest let. Aktuálně je ale každým dnem očekáván příchod jejího nového alba.

Mohlo by se vám líbit

Neuvěřitelná proměna Adele

V říjnu letošního roku vyšel s Adele rozhovor v časopise Vogue. Jedná se o první interview, které zpěvačka po pěti letech poskytla. V rozhovoru popisuje nejen střípky z dětství, ale také komplikovaný vztah se svým otcem, který letos v květnu zemřel na rakovinu. Věnuje se také tématu rozvodu se svým manželem Angelem Simonem Koneckim, od kterého odešla v roce 2019. Smršť (nejen) těchto událostí podpořila u Adele již existující sklony k úzkostem, které se rozhodla řešit.

Mnoho lidí si myslelo, že za zpěvaččinou fyzickou proměnou, která započala právě v roce 2019 stojí touha vypadat lépe. Adele však v rozhovoru pro Vogue uvedla, že cvičení pro ni nikdy nebylo primárně o hubnutí. „Když jsem začala cvičit, uvědomila jsem si, že mě přestaly trápit úzkosti," sdílela zpěvačka spolu s tím, že do svého života zařadila také meditace, návštěvy psychoterapeuta a mnoho času, který věnovala sama sobě. Byla totiž poháněna myšlenkou, že pokud dokáže své tělo naplnit fyzickou silou, jednoho dne zesílí i její myšlenky a psychika.

„Lidé komentovali moji postavu posledních dvanáct let, a to i dávno před tím, než jsem zhubla. Upřímně, tyhle názory mě nezajímají. Když jsem se pustila do cvičení, bylo to primárně kvůli úzkostem“. Adele cvičila i několikrát denně avšak uvedla, že nikdy nedržela žádnou dietu. Bylo jí totiž nejednou vyčítáno, že drží drastické diety, které ale právě v rozhovoru pro Vogue vyvrátila. Zdůraznila také, že cvičí pod vedením trenérů.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Kritika a bodyshaming

Příběh Adele je jedním z mnoha, kdy se slavná žena v showbusinessu rozhodla jít za svým psychickým i fyzickým zdravím, a vzápětí byla její cesta hodnocena kriticky. „Nemusíte mít nadváhu, abyste se cítili ve svém těle dobře. Na druhou stranu, dobrý pocit ze sebe můžete mít, ať už máte jakoukoliv velikost," dodává Adele a vyzdvihuje tím myšlenku, že každý se ve svém těle může cítit tak, jak chce.

Ne vždy musí být primárním cílem hubnutí, někdy ženu vede ke změně postavy přehodnocení vztahu k sobě samé. Zkrátka a dobře, není nic špatného na tom zhubnout, či nezhubnout. Podstatný je pocit, který ze sebe máte.

Mohlo by se vám líbit