Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Tvářenka i na spáncích, rozmazané rty a naleštěná pleť. To jsou žhavé make-up trendy roku 2024

Info ikona
Líčící se žena

I tento rok se svět make-upu otevírá novým, odvážným směrům. My jsme vybrali 3 nejvýraznější, které jsou přesto dostatečně nositelné i pro ty z nás, co mají raději konzervativnější styl líčení. Tyto trendy nám ukazují, že i malé změny mohou mít velký efekt.

Tyto produkty by se vám mohly hodit!

Není třeba se obávat experimentování, protože tyto techniky nabízejí širokou škálu možností, jak upravit svůj look podle osobního vkusu a příležitosti. Takže pokud se řadíte mezi nejopatrnější make-up nadšenkyně, můžete i vy objevit způsoby, jak přidat svému vzhledu trochu výraznosti, aniž byste se cítila nepohodlně.

Rozmazané rty

Co bude mít v roce 2024 rozhodně své místo mezi makeup trendy, jsou rozmazané rty. „Když přemýšlíte o rozmazaných rtech, představte si fotku s měkkým rozostřením. Tato technika líčení vytváří na rtech gradientní efekt, kdy barva přechází z tmavšího odstínu uprostřed, do jemnějších a rozmazanějších okrajů. Rtěnku naneste do středu rtů a rozmažte ji, ale ne až k okrajům rtů. Můžete použít štěteček, ale já nejraději používám prsty. Okraje pak zjemněte vatovou tyčinkou, aby přechod rtěnky byl plynulý“, říká Marco Antonio, makeup artista značky Chanel.

Mohlo by se vám líbit

Co se týče odstínu, volte jakýkoliv máte ráda. Nejefektněji budou vypadat tmavé tóny, ale pokud se ve výrazných rtech necítíte dobře, chybu rozhodně neuděláte ani libovolným jemně růžovým nebo nude odstínem. Co se týče konzistence, mějte na paměti, že příliš tekuté textury budou mít tendenci se „hýbat“, proto se na tento typ líčení hodí krémové, hutné typy rtěnek nebo třeba i měkčí konturovací tužky.

Ideální volbou může být tato rtěnka od značky NARS. Jak ji použít vysvětluje influencerka Danielle Estrada.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Rozzářená pleť

Zdravá zářivá pleť ještě pravděpodobně nikdy z módy nevyšla a ani nevyjde. Poskytuje totiž dokonalý základ pro jakékoliv líčení na libovolnou příležitost. Co se ale mění, je forma a míra jasu. Vypadá to, že tento rok se od lesklé, nahé a až téměř lehce orosené pleti pomalu přesouváme k efektu sametové až „naleštěné pleti“. Vizážista Michael Anthony, který spolupracuje například s Arianou Grande nebo Katy Perry dodává: „Tvarování obličeje pomocí promyšleného zvýraznění namísto intenzivního stínování bude v roce 2024 velmi populární.“ Bát se nemusíte ani tmavších odstínů s kapkou třpytu.

Make-up artistka Diane Buzzetta se u tohoto looku zaměřila kromě precizní oční linky i na efekt naleštěné prozářené pleti.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Tvářenka téměř kdekoliv

Je na čase začít trochu více experimentovat s tvářenkami. Použít ji letos můžete snad na jakoukoliv část obličeje uznáte za vhodné. Tento trend vzpomíná na devadesátá léta, kdy se zkrátka neřešilo, kam přesně se tvářenka nanese. Pohrát si s ní můžete nejen na tvářích, ale nechte ji volně vplout i na své spánky, nos a dokonce i na oční víčka. Záleží, jakého finálního vzhledu budete chtít docílit. S lesklými rty hravě vykouzlíte koketní náladu, s jemně růžovými rty zase populární vzhled baleríny.

Skvělou ukázku, jak by mohla hra s tvářenkou vypadat vypostovala nedávno na svém Instagramovém účtu modelka Hailey Bieber.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Klidně si letos pořiďte více druhů a odstínů tvářenky pro různé příležitosti, přičemž makeup artisti doporučují je mezi sebou i míchat. Tekutá a krémová zdravíčka budou super na letní období nebo pro ženy se sušší pletí, oproti tomu klasické pudrové tvářenky se skvěle hodí na chladnější dny. Stále oblíbenější se také stávají tzv. glazované tváře – tvářenka, která je ještě „vytažená“ leskem nebo rozjasňovačem. Záleží jen na vaší odvaze, čemu dáte přednost.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku