Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Alantoin: Pečující složka v kosmetice, která zklidňuje a zvlhčuje pokožku

Info ikona
Kosmetika

Není to tak dávno, co kosmetický svět opěvoval niacinamid. Zdá se ale, že tato složka v pečující kosmetice má nového konkurenta. Říká si alantoin a slibuje, že vaši pleť bude hydratovat a vyživovat.

Kosmetický průmysl neustále přichází s novinkami, které mají „zázračné“ schopnosti. Pravdou ale zůstává, že některé složky v pečující kosmetice už používáme delší čas a ani o tom nevíme. To je případ i alantoinu, dusíkaté organické látky, která se nachází například v heřmánku nebo cukrové řepě. Největší předností alantoinu je bezpochyby to, že jde o netoxickou a zcela bezpečnou látku. „Ani při častém používání se v těle neukládá. Samozřejmě je ale důležité, abyste ho nepoužívali v nezpracované formě a aplikovali ho výhradně na pokožku,“ říká lékař Ross Perry.

Mohlo by se vám líbit

Zchlaďte svou tvář! Masky na obličej s chladivým efektem jsou hitem léta

Během vlny veder hledáme jakékoliv osvěžení! Někdo tráví horké dny v bazénu, jiný nedá dopustit na studené nápoje a kosmetičtí nadšenci zase experimentují s chladivými maskami na obličej.
marianne.cz

Hlavní výhody

Používáte retinol, ale máte pocit, že vaší pleti příliš nevyhovuje? Máte suchou pleť, která potřebuje pořádnou dávku hydratace? Nebo „jenom“ hledáte pečující složku, která nebude dráždit vaši citlivou pokožku? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli ano, pak je nejvyšší čas vyzkoušet kosmetický produkt s alantoinem. „Hlavní předností alantoinu je, že napomáhá zvyšovat obsah vody v kožních buňkách, a zároveň působí jako ochrana pokožky. Je to také velmi dobrá alternativa k retinolu, a to zejména pro osoby, které mají citlivou pokožku, protože působí velmi podobným způsobem,“ upřesňuje přednosti alantoinu lékař Perry.

Pro koho je alantoin vhodný?

Dobrou zprávou je, že alantoin je vhodný pro každý typ pleti, včetně citlivé pleti. Pokud si však nejste jistí, zda tato látka nezpůsobí na vašem obličeji neplechu, nebojte se zkontaktovat svého dermatologa. „Obecně ale platí, že alantoin je ideálním kosmetickým pomocníkem pro všechny typy pleti,“ potvrzuje kosmetická guru Ada Ooi. Pokud alantoin přizvete do své kosmetické rutiny, pouze si dejte pozor na kombinování jednotlivých složek. Vyhněte se například kombinaci alantoinu s AHA a BHA kyselinami, neboť tato kombinace by mohla vyvolat alergickou reakci.

Zdroj: stylist.co.uk, byrdie.com

Mohlo by se vám líbit

Rozjasní i hydratuje! Objevte sílu rakytníkového oleje

Oleje zažívají boom! Pokud patříte k olejovým nadšencům, pak byste na své kosmetické poličce měli uvolnit místo pro objev letošního roku – rakytníkový olej.
marianne.cz