Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Dermatologové doporučují: 5 způsobů, jak posílíte své nehty

Mnoho žen na své vlasy používá kondicionéry, masky a celkově se snaží co nejvíce zabránit tomu, aby měly roztřepené konečky. S nehty to takhle ale mnoho z nich nemá. Jednou za čas chodí k manikérce, ale jinak o ně více nepečují. Nehty ale potom více slábnou a jsou lámavé. Existují přitom jednoduché způsoby, jak to zvrátit.

Tereza Čaladi | 15. 02. 2024

Krásná manikúra si na našich nehtech může vybrat svou daň. Zejména, když si necháváte dělat ty gelové, či si nehty roky lakujete. Ani od jednoho vás nechceme vyloženě odrazovat, víme, že to vypadá krásně, ale máme pro vás pár tipů od odborníků, jak vaše nehty posílit.

1. Pravidelně si hydratujte ruce a nehty

Časté zvlhčování nehtů a okolní pokožky krémem na ruce může zabránit dalšímu narušení integrity nehtů,“ řekla zdravotnímu serveru Prevention. Krémy na ruce vyživují vaše nehty a chrání je před budoucím poškozením tím, že uzamykají vlhkost.

Podle další odbornice, která se serveru k tomuto tématu vyjádřila, Sheel Desai, je vhodné pořídit si i olej na kůžičku. Ten totiž pomáhá změkčit kůžičku a vyživuje nehty.

2. Používejte skleněný pilník

Zatímco typické kartonové smirkové pilníky mají tendenci být první volbou kvůli jejich cenové dostupnosti a rychlosti práce, ve skutečnosti nejsou tou nejlepší volbou, pokud jde o zdraví nehtů. „Smirkové pilníky způsobují mikroskopické otvory a rozštěpení na špičce nehtu, které vede k loupání a prasklinám,“ vysvětluje doktorka Dana Stern magazínu Glamour. Ty skleněné podle ní vytváří čistý okraj nehtu.

3. Rozhodněte se pro odlakovač bez acetonu

Odlakovače jsou často plné chemie, jedná se prakticky o líh. Existuje ale jedna kyselina, na kterou byste si měli dát opravdu pozor. „ Aceton má tendenci zvláště vysušovat nehty a může zhoršit lámavost nehtů," vysvětluje dermatoložka z druhého bodu a poznamenává, že je nejlepší hledat odlakovače, které obsahují přísady, jako je sója, nebo mají přidané hydratační výhody z olejů.

Mohlo by se vám líbit

Osvěžující trend v manikúře, který nelze nemilovat: matcha tea nails

Vypadá to, že se trendy řídí podle oblíbených horkých nápojů – od jemných kávových tónů v loňském létě jsme se plynule přesunuli k odstínům poctivé horké čokolády a po novém roce začíná být na nehtech v ulicích a na sociálních sítích stále více vidět jemná zelená připomínající kvalitní japonský čaj matcha.
marianne.cz

4. Jezte více potravin, které podporují silné nehty

Vyhněte se klasické dietě, která může vést k nedostatku vitamínů, což může ohrozit pevnost vašich nehtů. Podle odborníků ze serveru Prevention byste se měli ujistit, že jíte zejména dostatek bílkovin a vápníku, o kterých se předpokládá, že podporují zdraví nehtů. Pomoci mohou také potraviny bohaté na biotin, jako je zelenina, vajíčka a ořechy.

5. Při práci s vodou používejte rukavice

Odborníci z obou výše zmíněných serverů se přitom shodují na tom, že nehty extrémně absorbují vodu, dokonce více než kůže. A když nehet absorbuje vodu, vytváří to obrovské zatížení nehtových buněk neboli onychocytů, což může vést k loupání, lámání a oslabení. Doporučují tedy nosit rukavice při mytí nádobí či při jiných domácích pracích. Pokud vám ale rukavice extrémně vadí, můžete své nehty před absorbací vody uchránit i nanesením laku.

Produkty na nehty, které doporučují dermatologové
Mohlo by se vám líbit

Bílé skvrny na nehtech: Kosmetický nedostatek, který může odkazovat na selhání orgánů

Zdravé nehty znamenají zdravé tělo. Proto pokud máte na svých nehtech bílé skvrnky, čtěte dál. Mohou poukazovat na větší problém, než se zdá.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Teplo ani slunce si na vás nepřijdou: Jak správně pečovat o pleť v létě?

Teplo ani slunce si na vás nepřijdou: Jak správně pečovat o pleť v létě?

Krása
Toužíte po nových vlasech? Mezi trendy se vrací milovaný účes podle Rachel z Přátel

Toužíte po nových vlasech? Mezi trendy se vrací milovaný účes podle Rachel z Přátel

Krása
Sbohem, vrásky! Jak snadno zatočit s nedokonalostmi pleti bez zásahu jehly?

Sbohem, vrásky! Jak snadno zatočit s nedokonalostmi pleti bez zásahu jehly?

Krása
Redakce testuje voděodolné řasenky: Zjistěte, které vám nesmí v létě chybět a za které je škoda utrácet

Redakce testuje voděodolné řasenky: Zjistěte, které vám nesmí v létě chybět a za které je škoda utrácet