Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Slyšeli jste už někdy o vlkodlačí dietě? Její název zní nedůvěryhodně, ale sama o sobě tak scestná není

Diet existuje celá řada a spoustu z nich se začíná aplikovat právě na jaře, jelikož plavková sezóna se blíží. Vzhledem k tomu, že dnes nastane úplněk, jeví se nám to jako dobrá příležitost představit vám dietu, která se okolo něj točí.

Tereza Čaladi | 5. 05. 2023

Přezdívá se jí měsíční, lunární či vlkodlačí dieta a dodržovala ji údajně například Madonna či Demi Moore. Její název vás může rovnou o ní přimět pochybovat, ale ve výsledku se od spousty klasických diet až tak výrazně neliší. Pouze tím, že se její půst přizpůsobuje lunárním fázím Měsíce.

Její myšlenka je, že Měsíc ovlivňuje vodu v našich tělech, stejně jako ovlivňuje příliv a odliv v oceánu. Tuto sílu lze podle ní využít k hubnutí. Protože gravitační přitažlivost Měsíce je nejsilnější během úplňku a novu. Z toho důvodu tekutá strava v těchto dnech může pomoci zhubnout.

Jak vlkodlačí dieta funguje

Dietáři mohou dodržovat dva plány. Tím prvním je základní měsíční dietní plán. Druhým je jeho rozšířená verze.

Základní verzí je 24 hodinový půst během úplňku nebo novoluní. Během něj pijete pouze vodu, detoxikační čaje (například šlavěj, pampeliška nebo zelený čaj) a povoleny jsou i zeleninové a ovocné šťávy. To vede k vyloučení velkého množství tekutin z těla, k čemuž napomáhá i silnější gravitace, která má vliv zároveň na příliv a odliv. Za měsíčního úplňku a novu se efekty Měsíce a Slunce totiž sčítají, proto jsou ve výšce přílivu a odlivu větší skoky než jindy. Voda je k Měsíci blíže než Země jako celek, proto ji Měsíc přitahuje poněkud silněji, a gravitace tedy převládne nad odstředivou silou. Poté je údajně možné zhubnout až 3 kilogramy během tohoto dne a zároveň dojde k obrovskému vyplavení toxinů z těla.

Její rozšířená verze se řídí čtyřmi měsíčními fázemi:

1. Během dorůstání Měsíce (lunární fáze nazvaná první čtvrť) by se mělo jíst méně – zhruba o polovinu – a vynechat z jídelníčku tuky a cukry.

2. Při úplňku nastává výše zmíněný 24 hodinový půst.

3. Při couvání Měsíce (druhá čtvrť) by se nemělo jíst, jakmile se na obloze objeví Měsíc (doporučuje se okolo 18 hodin si dát poslední jídlo).

4. A ve fázi novu opět nastává 24 hodinový půst zmíněný výše, jako za úplňku.

Mohlo by se vám líbit

Přerušovaný půst: Pro koho je vhodný a co vše byste o něm měli vědět než se pro něj rozhodnete?

Když se řekne půst, vybavíte si kručení v žaludku a celkovou slabost, nebo cestu za vysněnou váhou a duchovní očistou? Momentálně je světovým hitem přerušovaná verze půstu 16/8. Nehodí se náhodou právě pro vás?
marianne.cz

Má dieta podle měsíčních fází smysl?

Přerušovaný půst jako takový není špatný nápad. Zároveň na podobné bázi funguje i celá řada jarních detoxů. Vždy je ovšem potřeba k dietě přistupovat s rozumem, poslouchat své tělo a nehladovět. Navíc by se nemělo hledět pouze na její okamžitý účinek, jelikož když na chvíli výrazně omezíte jídlo, nejspíš zhubnete, ale to se potom může projevit takzvaným jojo efektem (neboli nabráním zpět a navýšením váhy po její cíleném snížení). Optimální je tedy zvolit takovou dietu, která bude spíše vaším životním stylem. Zda je to pro vás právě ta vlkodlačí, to už je na vás.

Mohlo by se vám líbit

Pokud chcete být spokojenější se svým tělem, musíte změnit více než pouze stravu

Jíte zdravě měsíc, pak jste na chvíli spokojení, poté polevíte a za nějakou dobu zase znovu. Snaha udržet si postavu, s níž budete spokojení, není nic snadného. A to nejen fyzicky a ve spojitosti s jídlem, ale i psychicky. Koučka radí, jak toho dosáhnout.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace