Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Osvěžující trend v manikúře, který nelze nemilovat: matcha tea nails

Info ikona
Žena v kavárně s matcha nápojem

Vypadá to, že se trendy řídí podle oblíbených horkých nápojů – od jemných kávových tónů v loňském létě jsme se plynule přesunuli k odstínům poctivé horké čokolády a po novém roce začíná být na nehtech v ulicích a na sociálních sítích stále více vidět jemná zelená připomínající kvalitní japonský čaj matcha.

Matcha tea latte je horký drink z japonského čaje, který se rozemele na jemňoučký prášek. Zaujme zářivě zelenou barvou, přičemž platí, že čím výraznější odstín, tím kvalitnější produkt. Do oblíbeného nápoje, který má dnes už ve své nabídce každá dobrá kavárna, se pak přilévá ještě trocha horké vody a vyšlehané mléko. Právě odstíny, které vznikají při tvorbě latte art, se inspiruje současný trend matcha na nehtech. V jaké podobě se vám líbí nejvíc?

Mohlo by se vám líbit

Hrajte si s matcha manikúrou

Pokud na vás zelená působí příliš výrazně, sáhnout můžete po té nejjemnější verzi – stínování. Klasická tělová u dolní části lůžka postupně přechází na světlou pastelovou zelenou na vrchní části nehtu. Lesklý finish pak dodá celkovému efektu punc luxusu.

Uklidňujícím a svěžím dojmem může působit odstín zelené na kratších nehtech zapilovaných do co nejpřirozenějšího tvaru. Tlumený odstín matcha zase bude skvělou nositelnou volbou pro všechny, kteří si zářivým tónem nejsou příliš jistí. Tento odstín bude ideálním kompromisem.

Elegantní a jednoduchá varianta francouzské manikúry s „matcha špičkami“ působí velmi zajímavě. Vyzkoušet můžete také ombré matcha manikúru, která je decentní a nenápadná, takže se na rukou jen tak neokouká. Hluboký odstín matcha bude ideální volbou pro všechny odvážné, které se výraznějších odstínů nezaleknou. Všechny zmíněné verze matcha manikúry si můžete prohlédnout v naší galerii. 

Osvěžte své nehty matcha manikúrou
Mohlo by se vám líbit

Už máte matcha prášek?

Manikérky, kterým je experimentování blízké, používají při své práci i pravý matcha prášek, který dodá nehtům reálnou matcha texturu, barvu i vůni, což může působit zase trochu odlišně – ale velmi stylově. Tento trend spojovaný s rostoucím zájmem o wellness, zdravý životní styl, přírodu i japonskou kulturu se zkrátká jasně hlásí o slovo a my v redakci jsme si ho zamilovali také. Vyzkoušíte ho i vy?

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku