Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Jako pohlazení: Voňavé a výživné krémy na ruce

Info ikona
Krém na ruce

Jestli už taky ze své tuby krému na ruce mačkáte poslední zbytky, můžete zásoby doplnit některým z našeho výběru – máme tipy na voňavé vánoční limitky, lokální poklady i osvědčenou klasiku.

Karolína Demelová | 15. 11. 2023

Mrazíky a ostrý vítr, suchý vzduch uvnitř a taky neustálé mytí – naše ruce dostávají obzvlášť v chladných měsících pořádně zabrat. Tím spíš, že kůže na jejich hřbetech je tenčí než jinde na těle, takže je ještě náchylnější k vysoušení. To je dost nepříjemné samo o sobě, ale může vést i k dalším problémům, jako je svědění, začervenání, ekzémy nebo popraskaná nehtová kůžička a záděry. Nejjednodušším a nejúčinějším řešením je proto ruce mazat, a to pravidelně.

Stále na očích

Ideální je, když si ruce navyknete mazat po každém jejich mytí. Jestli patříte k těm, které tenhle krok notoricky zanedbávají, klidně si strategicky rozmístěte více krémů tam, kde je budete mít neustále na očích i dosah ruky: ty s lehčí texturou a rychlým vstřebáváním si dejte hned vedle mýdla na umyvadlo, na pracovní stůl, do kabelky nebo auta, a výživnější variantu pak na noční stolek nebo vedle křesla, do kterého se večer zaboříte ke sledování svého oblíbeného seriálu. Pokud jsou vaše ruce hodně vysušené a máte aspoň půlhodinku, kdy nemusíte nic dělat, naneste na ně štědré množství hutnějšího krému a natáhněte obyčejné bavlněné rukavice (seženete třeba v lékárně).

Mohlo by se vám líbit

Vánoční, voňavé i výživné

Jestli máte chuť vyzkoušet něco nového, můžete se naladit na sváteční atmosféru s některou z vánočních limitovaných kolekcí – letos je v nabídce třeba krém s cukrátkovou vůní candy cane nebo směsí vánočního koření. Za prozkoumání vždycky stojí i nabídka lokálních nebo menších značek, pro hodně namáhané ruce jsou zase sázkou na jistotu verze s výživnými oleji, ureou nebo ceramidy, a fanynky rafinovaných delikátních vůní určitě ocení luxusní krémovou verzi milovaného parfému. Mimochodem, krém na ruce je skvělý vánoční dárek, se kterým nešlápnete vedle!

Jaké krémy na ruce pořídit?
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku