Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Eyebrow mapping aneb Jednoduchá cesta k přirozeně krásnému obočí

Info ikona
Obočí

Řekněme sbohem špatně vykreslenému, vytetovanému nebo nepřirozeně vytrhanému obočí. V letošním roce se do popředí opět dostává přirozenost, které docílíme právě díky eyebrow mappingu, tedy mapování obočí.

Kdo se v uplynulých letech nestaral o své obočí, ten jakoby z kosmetického pohledu vůbec neexistoval. A tak jsme nejdříve obočí urputně vytrhávaly, následně dokreslovaly nebo dotetovávaly. Už, už jsme si myslely, že obočí máme „vyřešené“, když do kosmetického světa vtrhl nový trend s názvem husté obočí. Po vzoru Cary Delevingne jsme obočí vyčesávaly a modlily se za každý nový chloupek. Kromě tužky na obočí jsme svou kosmetickou taštičku obohatily také o kartáček, stíny na obočí nebo fixační gel.

Všechny pořízené produkty jsme ale rázem mohly vyhodit, neboť do popředí zájmu se dostala tzv. laminace obočí, při které je přirozené obočí zvýrazněno a následně zafixováno. A teď se zdá, že laminace obočí má dalšího konkurenta. Říká si eyebrow mapping (mapování obočí) a potrpí si na symetrii i přirozenost!

Mohlo by se vám líbit

Zmapujte své obočí

Možná jste si samy všimly, že cesta k dokonalému obočí je poměrně trnitá. Někdo dlouze hledá brow bar nebo kosmetický salon, ze kterého nebude odcházet jako Marfuša, jiný zase bojuje s vykreslováním obočí. Bohužel, leckdy se stane, že i upravené obočí vypadá nepřirozeně a budí dojem, že jsme si ho vykreslily ve tři hodiny ráno. Pokud je vám tento scénář povědomý, pak je nejvyšší čas, abyste se seznámily s eyebrow mappingem.

Pod pojmem eyebrow mapping nehledejte žádné složitosti. Jde o jednoduchou techniku, díky které naleznete ideální tvar vašeho obočí. „Nejčastěji se provádí v salonu/baru, je to také technika, kterou si můžete zjednodušit a provádět doma. Při eyebrow mappingu označíte konkrétní body na vašem obočí, které vám pomůžou zjistit nejen to, kde by obočí mělo začínat a končit, ale zároveň i výšku oblouku,“ dočteme se na webu Eyebrowqueenpro. Výhodou eyebrow mappingu je, že respektuje rysy vašeho obličeje, a tudíž přináší ideální tvar obočí šitý vám na míru.

Info ikona
Obočí

Doma, nebo v salónu?

I v případě eyebrow mappingu platí, že máte dvě možnosti, jak ho docílit. Buď budete odvážné a pokusíte se zmapovat obočí doma, nebo raději vyrazíte do salonu, kde se vám o obočí postará odborník na slovo vzatý. Pravdou zůstává, že na internetu naleznete nespočet zjednodušených návodů. Nezapomeňte ale, že čím „jednodušší“ návod je, tím bude obočí méně propracované. Pokud se tedy rozhodnete pro eyebrow mapping v domácích podmínkách, vsaďte na náročnější postup, díky kterému dosáhnete ideálního výsledku.

Obecně ale doporučujeme, abyste eyebrow mapping nechaly spíše na odborníkovi, který má daný postup v malíku a ví, jak s liniemi obočí pracovat. Povětšinou tuto metodu provádí v tzv. brow barech.

Mohlo by se vám líbit