Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Trendy obočí 2024: Dominovat bude přirozenost, úzkému obočí ale také ještě neodzvonilo

Obočí hraje na obličeji obrovskou roli, a je tedy zásadní mu věnovat stejně tolik pozornosti, jako třeba vlasům či pleti. Trendy se totiž mění i v této oblasti. Letos budou trendům v obočí dominovat hned tři styly, které na všech uvidíme zřejmě nejčastěji. Je jen na vás, jaký styl si vyberete.

Aneta Akgül | 20. 03. 2024

Obočí je část obličeje, kterou řeší ženy po celém světě a během let prošla jeho úprava několika různými změnami. Od tenkého obočí, které se malovalo tužkou v 20. letech, přes plné obočí ve tvaru stříšky, které nosila třeba ikonická Marilyn Monroe v 50. letech, až po trend hustšího obočí v 80. letech. Jaké trendy ovládnou letošní rok?

 

Mohlo by se vám líbit

Rozlučte se s dvojitou bradou. Zbavte se jí pomocí jednoho účinného obličejového cviku

Obličejové cviky jsou čím dál populárnější a provádí je stále více žen. Dává to smysl, jelikož svaly na obličeji mají stejné vlastnosti jako ty na těle. Pokud je chceme mít pevné, musíme je posilovat. Herečka a autorka programu #udrzksicht Markéta Dřímal Ondráčková nám poradila jeden účinný cvik, který nám pomůže zbavit se dvojité brady a povislého podbradku.
marianne.cz

3 typy obočí, které budou v roce 2024 trendy

1. Úzké obočí

Nelekejte se, nejedná se o uměle namalované obočí tužkou, ve kterém zbývá jen pár chloupků z toho původního. Máme na mysli styl obočí ze 40. let, který se vrátil v 90. letech a nyní opět hlásí svůj velký comeback. Konkrétně jde o úzké, dokonale upravené a výrazné obočí. Oproti minulým letům je tento styl méně nápadný a přirozenější. Měl by být úzký a precizně zakřivený, ale ne příliš tenký či uměle dokreslený. Pro dosažení tohoto typu obočí budete rozhodně potřebovat pinzetu a korektor na zakrytí nedostatků, aby tvar obočí přesně odpovídal vašim představám. Fixační vosk na obočí je rovněž užitečný, abyste docílila toho, že vaše obočí bude držet v žádoucím tvaru po celý den.

 

2. Přirozeně vyčesané obočí

Tento trend zdůrazňuje přirozený tvar obočí. Nepotřebuje se složitě vytrhávat nebo stylovat, hlavním cílem je maximální přirozenost. Hlavní roli zde hraje minimální úsilí a jednoduchost. Klíčovým předpokladem je husté obočí, které je jen lehce upravené a vyčesané. Jestliže takové obočí nemáte, nezoufejte. Můžete si pořídit sérum na obočí, které dodá chloupkům plnost a podpoří jejich růst. Pro dosažení přirozeně vyčesaného vzhledu obočí se nejlépe hodí kartáček a gel, který se aplikuje ve směru růstu chloupků. Aktuálním trendem v úpravě obočí je také speciální mýdlo, které zajistí, že chloupky zůstanou přesně tam, kde mají být. Pokud chcete minimalizovat své úsilí, můžete zvolit i trvalou laminaci obočí.

 

Mohlo by se vám líbit

Nejkrásnější barva vlasů pro rok 2024: Sluší každé ženě v každém věku

Barva roku 2024 se stává i nejvíc trendy barvou na vlasy pro letošní rok. Nádherná broskvová „peach fuzz“ přináší novou dimenzi ženskosti a smyslnosti. Tento trend je jemný a přesto výrazný. Jakým všemožným způsobem se s tímto odstínem dá kouzlit a co o něm říká Kristýna Bláhová z Hairdreams by Yes?
marianne.cz

3. Plné a husté obočí

Stejně jako v předchozím případě, i zde dominuje přirozený vzhled s minimálním zásahem. Nicméně kontury jsou v tomto případě více zdůrazněny a tvarovány, což celkově posiluje výraznější dojem. Styl je jednoduchý a lichotivý téměř pro každý typ obličeje. Tento efekt zvedá okolí očí, otevírá pohled a vytváří vynikající rám pro obličej. Obočí není nutné upravovat nijak zvlášť, může se vám ale hodit balzám na obočí, který zajistí jeho extra nadýchaný vzhled a dodá mu potřebnou definici. Inspirovat se můžete například u světoznámé modelky Cary Delevingne, jejíž obočí udělalo z jejího vzhledu naprostou unikátnost.

 

Trendy obočí pro rok 2024: Inspirujte se
Zdroj článku

Související články

Životní styl
Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Životní styl
5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

Poradna
Boho styl nepřestává být trendy: Vytvořte si stylové patinované dekorace doslova za korun a během pár minut

Boho styl nepřestává být trendy: Vytvořte si stylové patinované dekorace doslova za korun a během pár minut