Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Jak na trendy vyčesané obočí

Info ikona
obočí

Zapomeňte na oblouky přepečlivě vykreslené do dokonalých tvarů, vládu převzal trend přesně opačný: mnohem přirozenější - vyčesané obočí. Poradíme, jak na něj.

Karolína Demelová | 14. 03. 2023

Mělo by vypadat načechraně, čistě a jako byste s jeho úpravou nestrávily skoro žádný čas. Což je samozřejmě jen nádherná iluze, za kterou stojí „neviditelná“ líčidla a správná technika. S tímhle lookem vám nejlépe pomůžou transparentní gely nebo vosky na obočí, které umí chloupky zafixovat v požadovaném směru a tvaru – v tomto případě směřujte tahy nahoru a respektujte přirozenou linii vašeho obočí.

Jak na to?

Pokud máte obočí hodně řídké nebo jsou v něm místa, kde chloupky zkrátka už pár dekád nerostou (pravděpodobně po dávných drastických orgiích s pinzetou), vezměte si na pomoc tenkou tužku nebo fix na obočí. Držte se s nimi ale na uzdě a skutečně dokreslujte jen jednotlivé chloupky – cílem je dosáhnout co nejpřirozenějšího efektu, nikoliv přespříliš precizních oblouků.

Základem je samozřejmě dobře vypadající obočí, takže se možná ze všeho nejdřív objednejte ke své kosmetičce nebo do brow baru a nechte si ho upravit, zastřihnout a ideálně i nabarvit. Máte-li chloupky od přírody neposlušné a zdráhají se držet požadovaný směr, můžete vyzkoušet aktuálně populární laminaci obočí, při které se chloupky narovnají a zafixují do požadovaného tvaru – výsledek obvykle vydrží měsíc až dva.

Pomocníci, díky kterým docílíte krásného obočí
Mohlo by se vám líbit

Všechno, co byste měla vědět o laminaci obočí

Kosmetická redaktorka Markéta Vörös otestovala jednu z nejžádanějších beauty procedur poslední doby. Co přesně je laminace obočí a proč ji (ne)zkusit?
marianne.cz
Zdroj článku