Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Kyselina hyaluronová v péči o pleť: Jak funguje a proč ji používat

Info ikona
žena nanáší krém

Kosmetický svět je plný složek, které slibují mladistvý vzhled a hydrataci. Jednou z nejvíce osvědčených a oblíbených látek v této oblasti je kyselina hyaluronová. Jak vám ale může tato známá složka pomoci k neodolatelně svěží a zářivé pleti bez vrásek?

Promotion | 5. 10. 2023

Co je kyselina hyaluronová? 

Kyselina hyaluronová je přirozená látka, která se nachází v lidském těle, zejména v kůži a pojivových tkáních. Má schopnost na sebe vázat vodu, a to až do několikanásobku své vlastní hmotnosti. Tato schopnost zadržovat hydrataci v pleťových buňkách a tím poskytovat intenzivní hydrataci pokožce ji činí ideální pro kosmetické výrobky.

Jedna kyselina hyaluronová nestačí!

Pokud také toužíte po krásně hydratované, rozzářené a pružné pleti, sáhněte po přípravcích s kvalitním složením. Například po těch z řady Hyaluron Active od značky Nuance. Obsahují pět druhů prvotřídní kyseliny hyaluronové, z nichž každá má jinou molekulární hmotnost. Její odlišné molekulární hmotnosti působí na více úrovních, a zajistí tak komplexní péči o pleť. Pro intenzivní hydrataci pleti zařaďte do své kosmetické rutiny sérum, denní krém, oční krém i noční péči. Brzy uvidíte, že jemné vrásky jsou méně viditelné a vaše pleť působí mladistvěji.

Info ikona
žena se sérem na pleť

Kdy je ten správný čas začít?

Čím dříve, tím lépe. Kyselina hyaluronová se z pokožky začíná vytrácet s přibývajícím věkem, což může vést k suché dehydratované pleti a výskytu vrásek. Pro zpomalení procesu stárnutí pleti se doporučuje zařadit přípravky s obsahem kyseliny hyaluronové do své každodenní péče zhruba od 25 let. Obecně jsou vhodné pro všechny typy pleti i věkové kategorie. Ve vaší kosmetické výbavě by tedy tato super složka rozhodně neměla chybět.

Info ikona
Nuance

Kompletní nabídku péče o pleť Nuance najdete exkluzivně v lékárnách Dr. Max a na e-shopu drmax.cz

Měření