Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Lekce líčení: Rafinovaná hra na nahotu

Info ikona
nude

Něžně béžové s dotekem růžové, zlatavě pískové, kávové, zemité s nádechem do fialova… Vybrat si ten správný nude odstín je podobná věda jako hledání dokonalé rudé rtěnky. Poradíme, které budou slušet právě vašim očím, rtům a nehtům.

Karolína Demelová | 22. 11. 2023

Bez ohledu na momentální módní vlny se můžete spolehnout, že v neutrálních tónech budete šik úplně vždycky– ať už jde o barvu trenčkotu, nebo líčení. A nenechte si namluvit, že elegance a nadčasovost mají cokoli společného s nudou. Nikdo přece netvrdí, že se máte zahalit jen do béžové. Nude odstíny sahají od světlounce pískové přes starorůžovou až po sytě kaštanovou, a to ani nemluvíme o texturách a finiších: matné, třpytivé, vinylové lesklé, perleťové, saténové, metalické…

Mohlo by se vám líbit

Rozklíčujte podtón

Pokud se nebudeme ohlížet na trendy, nejlepším způsobem, jak najít dokonalou „nahou“ právě sobě na míru, je řídit se podtónem své pleti. Je to úplně stejné jako s make-upem: používáte ho v neutrálním, teplém, nebo studeném tónu? Je vysoce pravděpodobné, že těm, které mají narůžovělou pokožku, budou slušet podobné, tedy chladnější odstíny s kapkou růžové, fialové nebo studeně šedé také na očích, rtech i nehtech.

A naopak, teplejším typům zase barvy s nádechem žluté a červené, jako je bronzová, jantarová, béžová s dotekem meruňkové nebo hřejivě karamelová. Neutrální podtóny by ideálně měly sáhnout po „něčem mezi“, jinak ale samozřejmě vyhrávají, protože jim většinou sedí téměř všechno.

Ve jménu nude

Na vašem pocitu záleží

Tolik teorie, tím nejdůležitějším pravidlem ovšem pochopitelně je, abyste se ve vybraných barvách cítily dobře. Pro některé to bude decentně pudrový lak na nehty, pro jiné ultra­ třpytivý oční stín v barvě mědi. 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku