Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Nalíčená za pět minut? Vyzkoušejte stíny v tužce a tekuté stíny

Info ikona
oči

Nestíháte? Balíte se na dovolenou? Nemáte kde skladovat obří paletky ani náladu na zdlouhavé líčení očí? Přesně pro vás jsou stíny v tužce a ty tekuté jako dělané.

Karolína Demelová | 12. 07. 2023

Návody na líčení očí můžou leckdy připomínat hodinu výtvarky: připravit si spoustu barviček, štětce nejrůznějších tvarů a velikostí, podkladovou bázi, tužky a linky… Pokud máte čas a náladu, je to pochopitelně skvělá tvůrčí práce, v každodenním shonu ale bývá na podobné kreace málokdy prostor. To ovšem rozhodně neznamená, že se musíte spokojit jen s (voděodolnou) řasenkou, oči totiž můžete zvýraznit doslova během pár vteřin praktickými stíny v tužce nebo těmi tekutými a krémovými.

Mohlo by se vám líbit

Návod na jednoduché líčení s očními stíny v tužce

Práce s nimi nemůže být snazší. Stačí přejet oční víčko vybraným odstínem (klidně ledabyle a nepřesně), rychle barvu rozetřít prstem nebo štětcem a pak už jen nechat zaschnout. Vykouzlit ale můžete i měkčí linky, kdy oči orámujete tužkou podél linie řas a pak jemně rozmažete doztracena. Poddajné krémové a tekuté textury se velmi snadno nanášejí i roztírají – celý proces nicméně příliš neprotahujte, většina z nich totiž po chvilce zaschne a pak už se nehne z místa

Nejlepší stíny v tužce a tekuté stíny

Široká paleta stínů v tužce

Podobně jako u klasických pudrových stínů nabízí i tahle kategorie nespočet barev a taky finišů: matné neutrální tóny nebo decentní bronz jsou sázkou na jistotu, zkuste si ale pohrát i se zábavnějšími odstíny a efekty. Například měňavé pigmenty, metalické odlesky nebo rovnou drobné třpytky vytvoří na víčku plastičtější efekt, který vypadá, jako byste strávily líčením násobně víc času.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku