Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Nejčastější chyby, které děláme při nanášení řasenky

Na první pohled se zdá, že nanést řasenku je hračka. Přesto mnoho z nás bojuje s rozmazanou řasenkou nebo slepenými řasami. Co tedy můžeme udělat pro to, aby naše manipulace s řasenkou byla bezchybná?

Správné nanášení řasenky

Také patříte k ženám, které nejprve nanesou řasenku na horní řasy, a teprve posléze na řasy spodní? Zkuste příště pořadí otočit. Důvod? Při nanášení řasenky na spodní řasy většina z nás zvedá oči vzhůru, což následně vede k tomu, že se nalíčené horní řasy obtisknou nad oční víčko. Případně nic nebrání tomu, abyste chvilku počkala, dokud řasenka na horních řasách nezaschne.

Konec pumpování

Sáhněte si do svědomí! Také se nemůžete ubránit, a při používání řasenky si pokaždé „zapumpujete“ kartáčkem nahoru a dolů? Bohužel, důsledkem tohoto (zlo)zvyku je, že do řasenky pronikne více vzduchu, a tudíž řasenka dříve vyschne. Dobrou zprávou je, že v současné době najdete na trhu několik řasenek, jejichž obal je navržen tak, abyste nemohly „pumpovat“.

Ideální množství produktu

Na řasenkách nás permanentně rozčiluje, že při vyjmutí z obalu obsahují na kartáčku tunu produktu. Výsledkem jsou slepené řasy, které pod nánosem řasenky „ztěžkly“. I v tomto ohledu nemáme svázané ruce, a tak můžeme poměrně snadným trikem docílit toho, že na štětinkách bude ideální množství maskary. Jak na to? Stačí, když setřete přebytečnou maskaru do papírového ubrousku.

Info ikona
Řasenka
Mohlo by se vám líbit

Nejlepší řasenky všech dob, podle vizážistů světových celebrit

Na trhu je tisíce značek, textur, kartáčků a někdy je dost těžké si vybrat tu "pravou" řasenku. Na tyhle nedají dopustit světové celebrity i vizážisté, kteří s nimi pracují.
marianne.cz

A co kleštičky na řasy?

Kleštičky na řasy se staly nedílnou součástí naší kosmetické taštičky. Přesto s nimi mnoho žen stále neumí manipulovat. A co hůř, dokonce se najdou ženy, které kleštičky používají až po nanesení řasenky. V takovém případě si ale koledují o poškození, a následné vypadnutí řas. Pokud si tedy nejste jistá, jak kleštičky používat, není hanba, když o pomoc požádáte například vaši kosmetičku.

(Ne)omezená životnost řasenky

Ruku na srdce, mnoho z nás používá řasenku doslova do posledního černého pigmentu. Neměly bychom ale zapomínat, že oči jsou citlivý orgán, který si zaslouží naši péči. Odborníci proto doporučují, abychom řasenku v ideálním případě používaly dva až tři měsíce. Stejně tak se vyplatí vyměnit řasenku za novou ve chvíli, kdy se z vás stávají „pandy“. Tedy v momentě, kdy se řasenka začne drolit a během dne vám pod očima nadělá černou paseku.

Odličování řasenky

I když by se mohlo zdát, že odstranění make-upu z naší tváře, není žádná věda, opak je pravdou. Dokonale odlíčit oči je majstrštyk, který vyžaduje trénink. Nejlépe tedy uděláte, když řasenku odlíčíte speciálními produkty, které jsou navrženy právě na odstranění maskary z řas. 

Zbožňujete kosmetiku?

Pokud se rádi staráte nejen o svou vnitřní, ale i vnější krásu, pak by vám neměl uniknout jedinečný event ELLEphoria. Ideální akce pro všechny beauty lovers, kteří chtějí načerpat inspiraci, získat povědomí o novinkách i stálicích ze světa krásy a potkat se s influencery z Čech i Slovenska. Pozvání na akci přijaly top beauty značky, a tak se můžete těšit na opravdu zajímavý a intenzivní program! Naučíte se, jak být ještě krásnější uvnitř i navenek, a to již o víkendu 22.10. - 24.10. v Praze v obchodním domě Máj ve čtvrtém patře. Chcete vědět více? Sledujte webové stránky www.ellephoria.cz

Mohlo by se vám líbit

Řasy jako symbol luxusu i nemravnosti: Kdo měl tu čest použít první řasenku na světě?

Zajímá vás, jak se nosili upravované řasy v době Egypta nebo renesance? A kdo měl tu čest použít první řasenku na světě? Zjistěte více.
marianne.cz

Související články

Krása
Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Krása
Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Krása
Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Krása
Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami

Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami