Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Nejlepší způsob odličování: 5 čistících olejů, které rozpustí make-up během chvilky

Možná to ještě nevíte, ale čistící oleje jsou odličovací produkty, které ve svém životě zkrátka potřebujete. Dejte sbohem všem odličovacím alternativám, které vysušují a dráždí pokožku a odličte se během pár vteřin. Poradíme vám, které odličovací oleje jsou ty nejlepší a proč se už nikdy nebudete chtít vrátit k původním metodám.

Čistícími oleji, případně olejovými balzámy se zbavíte make-upu, nečistot a potu. V procesu péči o pleť patří hned na začátek a odlíčení čistícím olejem je první krok v dvojitém čištění pleti. Protože je opakování matka moudrosti, pojďme si připomenout, co je dvojité čistění pleti „double cleansing“ a proč je tak důležité.

Dvojité čištění pleti spočívá v tom, že svou pleť nejprve zbavíte make-upu, potu a nečistot, které se vám během dne na obličeji nahromadily, olejem nebo balzámem a následně pleť a póry ještě vyčistíte více do hloubky čistícím produktem na vodní bázi, tedy gelem nebo pěnou. Důkladné čištění je naprostým základem k tomu, aby se vám nedělaly pupínky a neucpávaly se póry. 

Mohlo by se vám líbit

Je neodlíčení se před spaním vážně takový prohřešek?

Odborníci z oblasti kožního lékařství, kosmetiky, péče o pleť či samotné výroby pečujících produktů se v odpovědích na otázku ohledně každodenního čištění pleti celkem různí. A co vy, dodržujete striktní odličování se každý večer nebo občas vynecháte?
marianne.cz

3 NEJ při odličování čistícím olejem

Čistící olej, nebo balzám odstraní make-up a nečistoty nejefektivněji, nejrychleji a nejjemněji. Pokud používáte pro odlíčení produkty, u kterých musíte použít vatový tampon, nebo nedejbože odličovací ubrousek, pleť si jím drhnete. Při odličování olejem používáte jen své prsty, kterými si provádíte příjemnou masáž. Vzhledem k efektivnosti olejů nemusíte na pleť ani příliš tlačit, olej udělá práci sám o sobě. Budete opravdu velice překvapená, jak rychle se řasenka rozpustila a vaše řasy tak nemusíte donekonečna dřít, aby byly stoprocentně odlíčené bez jakéhokoliv zbytku líčidel.

Kromě těchto výše zmíněný výhod má ještě jednu. K odličování nepotřebujete odličovací tampónky. Je to tedy ekologické i ekonomické

Čistící oleje jsou ideální i pro mastnou pleť

Pokud máte mastnou pleť, možná si říkáte, že oleje nejsou nic pro vás. Je to ale přesně naopak. Vzpomínáte si na hodiny matematiky na základní škole? Kdy nás učili, že dvě záporná znaménka se rovnají znaménku kladnému? Stejně tak to funguje i v tomto případě. Maz plus maz rovná se mínus maz. Tento princip funguje na přirozeném zákonu přitahování oleje. Olej má antibakteriální a zároveň hojivé účinky a reguluje produkci kožního mazu. Olej tedy odstraňuje přebytečný maz. Pokud vás trápí mastná pleť a vy se jí snažíte co nejvíc vysušit, docílíte jedině toho, že pleť začne produkovat mazu ještě víc.

Toto jsou nejlepší čistící oleje a balzámy
Zdroj článku

Související články

Krása
Skřipec v hlavní roli: Naučte se 3 snadné účesy jako od profesionálního kadeřníka

Skřipec v hlavní roli: Naučte se 3 snadné účesy jako od profesionálního kadeřníka

Krása
Už jste slyšela o antimanikúře? Dejte zelenou přirozeným nehtům

Už jste slyšela o antimanikúře? Dejte zelenou přirozeným nehtům

Krása
Jak vyzrát na mastnou pleť v horkých letních dnech? Vsaďte na jednoduché tipy

Jak vyzrát na mastnou pleť v horkých letních dnech? Vsaďte na jednoduché tipy

Krása
Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy

Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy