Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Redakce testuje voděodolné řasenky: Zjistěte, které vám nesmí v létě chybět a za které je škoda utrácet

Léto se blíží, a to znamená, že mnoho žen bude opět bojovat s tím, jaké beauty produkty zvolit, aby odolaly i těm nejtěžším podmínkám. Přímé slunce, pot, voda z bazénu či moře – všechny tyto faktory mohou způsobit, že se vaše řasenka rozmaže a vytvoří v očním okolí nelichotivé tmavé kruhy. Je proto vhodné sáhnout po voděodolném produktu. Redakce Marianne proto pro vás několik z nich otestovala. Poradíme vám, na které řasenky můžete vsadit, a za které je naopak škoda utrácet.

Aneta Akgül | 25. 05. 2024

Voděodolné řasenky jsou kosmetickým průlomem pro milovníky make-upu, kterým nevyhovují řasenky klasické. Tyto maskary jsou formulovány tak, aby odolávaly vlhkosti, potu a slzám, což je ideální pro nošení v náročných podmínkách, jako jsou deštivé dny, při sportovních aktivitách nebo v létě, kdy se přirozeně potíme o něco víc než ve zbytku roku. Hlavní výhody voděodolných řasenek zahrnují jejich schopnost udržet se na řasách po celý den bez rozmazání nebo odlupování. Díky speciálním polymerům a voskům ve svém složení vytvářejí na řasách ochrannou vrstvu, která zabraňuje narušení vodou a kožním mazem.

Benefit BADgal Bang! Waterproof Mascara

Testovala leading editorka Kristýna

BADgal Bang! je jedna z mých nejoblíbenějších řasenek, ke které se pravidelně vracím. Letos jsem poprvé vyzkoušela i voděodolnou variantu a na rovinu musím přiznat, že jsem velice spokojená. Mé oční okolí se často mastí, občas si jdu do cvičit namalovaná, a tak jsem ještě ani nemusela skočit do bazénu, abych mohla vynést relevantní verdikt. Stejně jako u tradiční varianty i u této řasenky si nemohu vynachválit kartáček, který mé řasy krásně oddělí a prodlouží. Produkt nežmolkovatí a celý den drží tam, kde má – a to i v případě, že zmoknete nebo se orosíte potem. Jediná zapeklitá věc je odličování. Na druhou stranu si myslím, že je to daň za účinek u každé voděodolné řasenky. Pro dokonalé odstranění proto doporučují hutnější olejovité čistící balzámy, které dělají divy.

Info ikona
BADgal Bang! Waterproof Mascara, Benefit, 820 Kč

Maybelline The Colossal Waterproof

Testovala redaktorka Aneta

Dlouho jsem hledala takovou řasenku, která by mi vyhovovala. Řešila jsem totiž rovnou dvě nepříjemnosti – zaprvé, moje řasy jsou přirozeně rovné jako pravítko, kleštičky jsou proto nezbytnou součástí mé make-up taštičky. Zadruhé, mám odjakživa velmi mastná oční víčka, a proto se mi často stávalo, že se mi obyčejná řasenka rozmazala téměř hned po nanesení. Začala jsem proto používat voděodolnou řasenku na denní bázi celoročně. Nejvíce se mi osvědčila ta od značky Maybelline z řady The Colossal, která má naprosto vyhovující kartáček, jenž řasy krásně rozčeše a neslepuje je k sobě. Řasy zůstanou celý den krásně natočené a výrazně černé. Nikde se neobtiskává, nerozmazává a vydrží toho opravdu hodně. Co se týče odličování, určitě doporučuji sáhnout po produktech na bázi oleje, které řasenku dokonale odstraní. Já osobně používám odličovací olej a celý obličej následně ještě dočistím gelem nebo pěnou.

Info ikona
The Colossal Waterproof, Maybelline, 210 Kč

Mary Kay Lash Love

Testovala redaktorka Veronika

Přiznám se, že voděodolné řasenky jsem nikdy moc nepoužívala, protože jsem s nimi měla špatné zkušenosti. Jediná, kterou jsem ale kdy zkusila, a u které rovnou i zůstala, byla Lash Love od značky Mary Kay. Řasy neslepuje, krásně je natočí a nehne se z místa. Za mě top kvalita, takže potřeba hledat jinde zatím nevznikla.

Info ikona
řasenka

Rimmel London 100% Waterproof

Testovala redaktorka Dominika

Pro redakční testování jsem vyzkoušela řasenku Rimmel London 100% Waterproof. V první chvíli jsem si myslela, že jsem omylem v drogerii sáhla po testeru, protože řasenka působila jako vyschlá. Po opětovné návštěvě prodejny a prozkoumání více kusů jsem zjistila, že tak působí všechny. Řasy téměř nenalíčí, neprodlouží ani nezahustí. Přestože jsem zkoušela nanést další a další vrstvu, má snaha měla minimální efekt. Po kontaktu s očima se řasenka (resp. drobné množství, které na řasách ulpělo) nerozmazala, nicméně neuvěřitelně pálila v očích. Odlíčit se však dala velmi snadno. Tuto voděodolnou řasenku bohužel doporučit nemohu.

Info ikona
London 100% Waterproof, Rimmel, 59 Kč
Zdroj článku

Související články

Krása
Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Krása
Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Krása
Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Krása
Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami

Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami