Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Časopis dTest testoval řasenky. Kvalitní seženete i za 80 Kč

Řasenky jsou základem kosmetické taštičky snad každé ženy, která se maluje. To znamená, že jich za svůj život vyzkouší každá z nás velké množství. I přesto ale může trvat dlouhá léta, než najdeme takovou, která sedí právě nám. Pokud jste vy „tu svou pravou“ ještě nenašla, možná vám s rozhodováním pomohou výsledky testování řasenek, který uskutečnil časopis dTest.

Tereza Čaladi | 10. 11. 2023

Některé řasenky jsou pěkně drahé, i v drogériích je ale možné sehnat velmi kvalitní a cenově přívětivé řasenky. Navíc to, že jsou řasenky drahé, vždy neznamená, že jsou i dobré. To potvrzují výsledky z nezávislého testování časopisu dTest, který prozkoumal z blízka hned 14 řasenek. „V našem testu jsme se podívali na zoubek jejich kosmetickým vlastnostem, komfortu aplikace, složení nebo obalu,“ píše k samotnému průběhu testování dTest.

Do hodnocení kosmetických vlastností promlouvaly tři expertky a dvacítka dobrovolnic.První skupina hodnotitelek rozdávala body v laboratoři. Dobrovolnice posuzovaly sledované parametry během týdenního testování v domácím prostředí – jejich poznatky se následně promítly nejen do hodnocení kosmetických vlastností, ale také do známky za aplikaci,“ stojí v popisu testování. Mezi dobrovolnicemi přitom byly ženy různých věkových kategorií (18 až 65 let), různých profesí, pravačky i levačky a podmínkou testování byla zdravá pokožka v oblasti očí. Každé z nich přišly dva náhodně vybrané vzorky řasenek s přelepeným obalem, aby skutečně nebylo možné poznat, o jakou značku řasenky se jedná.

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší krém proti vráskám? Najdete ho v supermarketu za 60 Kč

Hledáte pečující krém proti vráskám? Pokud ještě nemáte svého favorita, inspirujte se výsledky testování, které zveřejnil časopis dTest. Možná vás překvapí, že nejúčinnější krém proti vráskám seženete v supermarketu za 60 Kč.
marianne.cz

Kvalitní řasenky seženete i pod 200 Kč

Z testování vyplývá, že lze doporučit zejména řasenku Maybelline The Colossal 100% Black, jejíž cena se pohybuje okolo 160 Kč, a Bourjois Mascara Twist Up The Volume, která stojí okolo 180 Kč. Chybu neuděláte ale ani s řasenkou Essence I Love Extreme Crazy Volume Mascara, kterou seženete za pouhých 80 Kč. Kde sehnat tyto řasenky a další kvalitní, které lze na základě testu doporučit, najdete v naší galerii.

Doporučené řasenky a kde je sehnat

Jak najít řasenku na míru právě vám?

Najít „tu pravou“ řasenku pro vás nemusí být snadné ani s výsledky dTestu. Každá z vás od ní může mít totiž docela jiná očekávání – některá chce větší objem; další, aby byla co nejvíce přírodní; a jiná zase voděodolnou. Existuje ale způsob, jak najít přesně tu, kterou hledáte. Pomohou vám s tím následující tři kroky:

1. Soustřeďte se na její funkci

Řasenka může být zaměřena na velký objem, či přirozený. Některé se soustředí na oddělování řas. Jiné se specializují na to, aby měly řádnou výživu. Zároveň můžete hledat takové, po nichž chcete, aby vydržely co nejdéle, či aby vydržely na vašich řasech i po jejich namočení. Je tak dobré přečíst si, zda řasenka, kterou jste si vybraly, splňuje vaše požadavky.

2. Přečtěte si složení

Stejně jako u potravin, i u řasenek je dobré si přečíst jejich etiketu a zjistit, zda v nich není něco škodlivého. Při testování řasenek v dTestu se zaměřili na hledání polycyklických aromatických uhlovodíků, těžkých kovů a nitrosaminů.

3. Projděte si recenze

Zároveň je dobré dát na předchozí zkušenosti lidí s daným produktem. Ty vám toho přeci jen mohou odhalit mnoho.

Mohlo by se vám líbit

Zavítejte do růžového světa Barbie

Je jí 64 a vypadá pořád stejně. Jak vznikla? A má co říct i dnešním dětem?
burdastory.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Jak na krásně vlnité vlasy? Autorka knihy Kudrnatá příručka radí, jak o ně správně pečovat

Jak na krásně vlnité vlasy? Autorka knihy Kudrnatá příručka radí, jak o ně správně pečovat

Krása
Trendy účesy léta 2024, které zvládnete hravě doma: Dáte přednost čelence, nebo copánkům?

Trendy účesy léta 2024, které zvládnete hravě doma: Dáte přednost čelence, nebo copánkům?

Krása
Kyselina polyglutamová: Nahradí nový trend v estetické medicíně milovanou kyselinu hyaluronovou?

Kyselina polyglutamová: Nahradí nový trend v estetické medicíně milovanou kyselinu hyaluronovou?

Krása
Myjete si správně vlasy? Kadeřník prozradil, zda skutečně funguje metoda, která právě boří internet

Myjete si správně vlasy? Kadeřník prozradil, zda skutečně funguje metoda, která právě boří internet