Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Omládněte o několik let díky líčení: Vizážistka radí jednoduché triky pro ženy každého věku

Každá jsme jiná. Jsou ženy, které by bez hodiny strávené s líčidly před zrcadlem nezačaly svůj den. Pak jsou takové, které si bohatě vystačí s BB krémem, řasenkou a leskem na rty a jsou s výsledkem spokojené. Málo není ani těch, jež do kosmetické taštičky sahají jen při speciálních příležitostech. Ať už jste kterýkoliv typ, platí pro vás stejná pravidla. Aby vám to slušelo, je potřeba líčení přizpůsobit svému věku. Jak? S tím nám poradila vizážistka Silvie Siegr.

Ženy se líčí už po tisíce let a historie tohoto způsobu zkrášlování a zdobení tváře sahá až do starověku. Dnes je líčení součástí běžného života žen a někdy i mužů. Přesto se způsob a technika liší jednak z kulturního hlediska, z hlediska trendů, ale i podle věku. A právě na to se dnes zaměříme. Vizážistka Silvie Siegr nám prozradila, jak se liší, nebo jak by se mělo lišit líčení pro ženy nad 30, nad 40 a nad 50 let. Na co si dát v každém věku pozor, kde přidat a kde ubrat?

Mohlo by se vám líbit

5 největších chyb, které děláme při líčení

Jaké zlozvyky nám ubírají na kráse a přidávají roky? Vizážistky Ester Tesaříková a Lucie Janků si posvítily na kosmetické nešvary českých žen.
marianne.cz

Jak se mají líčit ženy nad 30 let

Pleť ve třiceti je většinou nejméně problematická. Už má za sebou pubertální období pupínků a zároveň ji ještě netrápí pokles pružnosti. Mnoho make-upu přes den většinou nepotřebuje, zároveň ale snese i výraznější líčení a barvy všeho druhu. Pokud máte raději přirozenost, vystačíte si s BB krémem, který pleť barevně sjednotí, ale nekryje tolik jako make-up. Pokud potřebujete přeci jen zakrýt neduhy jako pupínky či začervenání, můžete použít více krycí make-up, korektor nebo kombinaci make-upu a korektoru. Co se stylu, výraznosti či barev týká, můžete v tomto věku klidně popustit uzdu své fantazie. Mnoho omezení zde nevidím. Záleží vždy na příležitosti, na kterou se chcete nalíčit. Mladá tvář snese i experimentování s barvami, které můžete ladit s outfitem či módními trendy.

Doporučení v líčení pro ženy nad 40 let

Pleť v tomto věku již ztrácí na pružnosti, objevují se vrásky a pigmentové skvrny, které je třeba zamaskovat. Určitě sáhněte po make-upu, který vám nejen skvěle sjednotí pleť, ale také ji vyživuje a hydratuje po celý den. Pokud už nemáte úplně hladkou pokožku na víčkách, tekutou oční linku vyměňte za tužku a místo černé zvolte hnědou či šedou. Při líčení rtů si dejte pozor na odstín rtěnky. Pokud nejste hrdou majitelkou bílých zubů, musíte si dát pozor na rtěnky se žlutým či oranžovým podtónem. Ty sluší jen bezchybnému úsměvu. Dobře zvolená rtěnka se studeným (modrým) podtónem vám pomůže zuby opticky vybělit.

Líčení doporučené vizážistkou pro ženy nad 50 let

Ve zralém věku bychom měli volit jemnější odstíny barev a vyvarovat se černé či sytých odstínů které nám zbytečně přidají na věku. S pudrem musíme zacházet velmi opatrně, protože se velmi rád drží ve vráskách, čímž na ně zbytečně upozorňuje. Make-up volíme fluidnější, hydratační, ne silně krycí, protože ten zvýrazňuje vrásky. Oční linky nahradíme spíše očními stíny v tužce a opět raději v jemnějších odstínech, žádné tvrdé a výrazné barvy. Konzistencí bych volila spíše krémovější texturu, která jemnou pokožku na očích nevysušuje. Pro zralý věk už se nehodí třpytky, ty přidávají na věku. Rty je dobré vykreslit jemným odstínem krémové konturovací tužky, která zabrání vpíjení se rtěnky do jemných vrásek kolem rtů.

Vizážistka radí: Vhodné líčení pro ženy nad 30, 40 a 50 let
Zdroj článku

Související články

Krása
Retro beauty trendy: Do módy se vrací ikonický make-up plný barev a třpytu inspirovaný 90. lety

Retro beauty trendy: Do módy se vrací ikonický make-up plný barev a třpytu inspirovaný 90. lety

Krása
Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Dobrý nápad
Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Byt
Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky