Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Pozor na teplo i sluneční paprsky! Nejčastější chyby, které děláme při skladování parfémů

Info ikona
Parfém

Existuje mnoho článků, které nám radí, jak zacházet s kosmetikou. Málokde se ale dozvíme, jak bychom správně měli skladovat parfémy. Přitom vůně jsou stejně citlivé jako zmiňovaná kosmetika.

Léto je pro parfémy kritickým obdobím! Vysoká teplota okolního vzduchu, dostatek slunce i cestování v lodním kufru může způsobit, že vůně ztratí na intenzitě. Hádáme, že vzhledem k pořizovací ceně jednoho parfému nikdo netouží po tom, aby si předčasně kupoval nový flakonek. Dobrou zprávou ale je, že svůj parfém můžeme vcelku jednoduše zachránit, a to tím, že se vyvarujeme několika chybám.

1. Vhodné místo

Teplo a světlo! To jsou dva úhlavní nepřátelé všech parfémů, na které byste si při skladování měli dávat pozor. Pokud máte koupelnu s oknem, snažte se parfémy před světlem ochránit a schovejte je do skříňky. Většina parfémů navíc obsahuje esenciální oleje, které taktéž k životu nepotřebují světlo ani teplo. Možná vás překvapí, že totožná pravidla hry platí také pro tuhé parfémy! Suma sumárum, parfémy byste měli uchovávat na tmavém, suchém a chladném místě.

2. Správná poloha

Vzali jste si k srdci první radu a položili jste parfém do koupelnového šuplíku? Pozor, další chyba na obzoru! U parfémů platí, že by za každých okolností měly zůstat ve svislé poloze. Samozřejmě, během cestování je téměř nemožné, aby si parfém „nelehl“, přesto ho doma zbytečně nepokládejte. Mimochodem, dokonalým místem k ukládání parfémů není koupelna, ale ložnice! Právě v této místnosti je většinu dne chladno.

3. Méně je více

Známe to všichni! Tu dostaneme parfém od kamarádky k narozeninám, tu ho objevíme pod vánočním stromečkem a někdy si jenom uděláme radost v parfumerii. Následně ale máme otevřeno několik parfémů, které mezi sebou střídáme. I když mnoho z nás kombinuje parfém s momentální náladou nebo ročním obdobím, rozhodně platí, že i parfémy mají svou trvanlivost. V žádném případě si tedy „nešetřte“ oblíbený parfém a raději ho používejte na denní bázi. Jedině tak si vychutnáte jeho intenzivní vůni.

Info ikona
Parfém

4. Zrádné cestování

Jak už bylo řečeno, parfémům cestování nesvědčí. Myslete na to ve chvíli, kdy se budete balit na letní dovolenou u moře, a namísto celého parfému si s sebou vezměte cestovní verzi. Malý tip pro vás – možná ve svém oblíbeném časopisu najdete tester s parfémem, který skvěle poslouží právě na letní dovolenou.

5. Vysoká hra?

A poslední rada na závěr zní: nikdy neskladujete parfémy ve výšce! Nechceme sýčkovat, ale může nastat den, kdy omylem parfém převrhnete, a následně se dlouhé týdny budete topit v záplavě intenzivní vůně ve vaší ložnici nebo koupelně.

Zdroj: glamour.de