Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Vůně nekonečného léta aneb Parfémy, díky kterým budete na dovolené po celý rok

Info ikona
parfém

Jako jemný vánek od moře, opalovací krém na rozpálené kůži, chladivý dotek slaných vln nebo odpolední slunce v korunách borovic – s těmito vůněmi si můžete protáhnout letní dovolenou klidně na celý rok.

Karolína Demelová | 30. 08. 2023

Znáte to, je poslední den letní dovolené a vám se vůbec nechce zpátky domů. Aspoň kousek té bezstarostné prosluněné atmosféry si ale přeci jen můžete přenést i do všedních dní: stačí vsadit na správnou vůni. Právě ty totiž mají schopnost oživovat vzpomínky, přenášet nás na reálná i magická místa a navozovat tu správnou náladu.

Mohlo by se vám líbit

Výběr nejlepších řasenek z drogerie podle redaktorek Marianne

Používáme ji už od pubertálních let, nanášíme ji téměř každý den a naše řasy jich otestovaly už stovky. Přinášíme vám výběr nejlepších řasenek z drogerie, které v poměru cena – kvalita patří k tomu nejlepšímu, co seženete.
marianne.cz

Na pláži

Pokud vám s krátícími se dny nejvíc chybí sálající paprsky, vyberte si některý z parfémů, které se inspirovaly nekonečnými plážemi, orosenými sklenicemi citronády a sluncem vysoko na blankytné obloze. Vůni nasládle kokosového opalovacího krému na horké kůži zachycuje například omamná Lust for Sun značky Juliette Has a Gun, o trochu jiskřivější je pak interpretace rozpáleného dne v podání Byredo Sundazed nebo citrusově květinové Aqua Vitae Cologne Forte z dílny Francise Kurkdjiana. Ke Středozemnímu moři vás vezme svěží i Paradiso české značky Pigmentarium anebo optimisticky citrusový Sun od Lush.

Vůně nekonečného léta

Na moři

Stýská se vám spíše po šumění vln a vzduchu prosyceném solí? Pak se vydejte do hlubin s vůněmi, které pracují s mořskými a vodními akordy, solí nebo mořskými řasami. Sázkou na jistotu je klasika Wood Sage & Sea Salt od Jo Malone London, slané nóty rozehrává i toaletka Maison Margiela Replica Sailing Day, přírodní parfém Salt od Ellis Brooklyn, svěží Ocean di Gioia od Giorgio Armani anebo sebevědomá kompozice Aquatic Ozonic od Anomalia Paris. Věřte, že tyhle vůně jsou stejně jako pruhované tričko šik celý rok!

Mohlo by se vám líbit

Pozor na teplo i sluneční paprsky! Nejčastější chyby, které děláme při skladování parfémů

Existuje mnoho článků, které nám radí, jak zacházet s kosmetikou. Málokde se ale dozvíme, jak bychom správně měli skladovat parfémy. Přitom vůně jsou stejně citlivé jako zmiňovaná kosmetika.
marianne.cz
Zdroj článku