Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Krása

Proč do své kosmetické rutiny zařadit produkty z dýně?

Info ikona
Dýně

K podzimu neodmyslitelně patří dýně! Někdo si vychutnává dýňovou polévku, jiný dává přednost dýňovému latté. V posledních letech si ale dýně začal všímat i kosmetický průmysl, který (znovu)objevil její blahodárné složení.

Promotion
Promotion

Mysleli jste si, že dýně je výborná jenom k vnitřnímu užití? Z omylu vás vyvedou kosmetické značky, které čím dál tím častěji vytváří své produkty právě z dýně. Není divu, oranžová zelenina v sobě skrývá vitamíny A, B2 nebo C, a také je bohatá na minerální látky, jako je draslík, hořčík a zinek. „Vitamíny A a C napomáhají tomu, aby pokožka nebyla poškozena volnými radikály, a zároveň zvyšují produkci kolagenu. Zinek v dýňových semínkách je zase dobrý na akné, neboť pomáhá snižovat produkci mazu,“ říká dermatoložka Patricia Wexler.

Ideální pro citlivou pokožku

Kosmetický průmysl vynáší dýni na piedestal také díky dýňovým enzymům, které mají skvělé exfoliační účinky. „Dýňové enzymy nabízí mnohem šetrnější alternativu k tradičním metodám exfolizace – scrubnům nebo kyselinám,“ tvrdí kosmetička Kate Bancroft a dodává, že kosmetika z dýně je ideální pro všechny, kteří mají citlivou pokožku, a tudíž jsou pro ně kyseliny AHA a BHA nevhodné. A tím výčet benefitů rozhodně nekončí. „Další výhodou dýně je, že obsahuje beta-karoten, derivát vitamínu A, který redukuje vrásky, pomáhá odstraňovat hnědé skvrny a může pomoci zvrátit poškození UV zářením,“ říká dermatoložka Lily Talakoub.

Info ikona
Dýně

Domácí kosmetika z dýně

V současné době naleznete v drogeriích a parfumériích nespočet kosmetických produktů, ve kterých hraje dýně prim. Na druhou stranu nic nebrání tomu, abyste si kosmetiku z dýně vytvořili v pohodlí domova. Začít můžete dýňovou pleťovou maskou, kterou připravíte tak, že smícháte 1/4 šálku rozmixované dýně s půlkou lžičky kurkumy a lžičkou manukového medu. Následně už stačí nanést tenkou vrstvu masky na obličej a po pěti minutách opláchnout.

Za zmínku stojí také dýňový peeling, který vytvoříte z 1/4 šálku rozmixované dýně, 1 polévkové lžíce mletého lněného semínka, 1/4 šálku bentonitového jílu a 1/4 šálku heřmánkového čaje. Jakmile ingredience smícháte dohromady, naneste silnou vrstvu na obličej a zhruba minutu krouživými pohyby masírujte pokožku. Poté obličej opláchněte.

 

Zbožňujete kosmetiku?

Pokud se rádi staráte nejen o svou vnitřní, ale i vnější krásu, pak by vám neměl uniknout jedinečný event ELLEphoria. Ideální akce pro všechny beauty lovers, kteří chtějí načerpat inspiraci, získat povědomí o novinkách i stálicích ze světa krásy a potkat se s influencery z Čech i Slovenska. Pozvání na akci přijaly top beauty značky, a tak se můžete těšit na opravdu zajímavý a intenzivní program! Naučíte se, jak být ještě krásnější uvnitř i navenek, a to již o víkendu 22.10. - 24.10. v Praze v obchodním domě Máj ve čtvrtém patře. Chcete vědět více? Sledujte webové stránky www.ellephoria.cz

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion