Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Rozlučte se s dvojitou bradou. Zbavte se jí pomocí jednoho velice účinného obličejového cviku

Info ikona
Obličejová jóga

Obličejové cviky jsou čím dál populárnější a provádí je stále více žen. Dává to smysl, jelikož svaly na obličeji mají stejné vlastnosti jako ty na těle. Pokud je chceme mít pevné, musíme je posilovat. Herečka a autorka programu #udrzksicht Markéta Dřímal Ondráčková nám poradila jeden účinný cvik, který nám pomůže zbavit se dvojité brady a povislého podbradku.

Na obličeji máme přes 50 svalů, které denně používáme, ale nijak je netrénujeme. Přitom jsou to svaly jako každé jiné. Postupně s věkem se nám přestává tvořit kolagen, který udržuje pleť vypnutou a mladistvou. Když však budeme provádět obličejové cviky, posílíme je natolik, že jen tak neochabnou, i když budeme s přibývajícími roky ztrácet kolagen. Kromě posílení obličejových svalů má ale toto cvičení i spoustu dalších žádoucích výsledků. Rozproudí se lymfa, zlepší se nám krevní oběh a budeme mít ve tváři zdravější barvu, pomáhá bojovat s akné, pleť se nám projasní, vypnou se nám kontury obličeje. Dále obličejové cvičení funguje jako prevence proti vráskám a proti vzniku druhé brady. A právě s tou si dneska poradíme.

Mohlo by se vám líbit

Štve vás dvojitá brada? Zařaďte tyto tři kroky do každodenní rutiny

Trápí vás dvojitá brada? Pak byste nejdřív měli vědět, že nejste sami, kdo se potýká s tímto estetickým problémem. Nadbytečný tuk v oblasti krku mají téměř tři čtvrtiny dospělých a vyhledávání receptů na tvarování druhé brady na internetu v posledních letech raketově vzrostlo. Naštěstí existují způsoby a účinné cviky, jak můžete tuto partii zeštíhlit sami bez pomoci plastického chirurga.
marianne.cz

Obličejovým cvičením se můžete zbavit dvojité brady

Spoustu žen, které dosáhly určitého věku, a nemusí jít ani o příliš vysoký věk, trápí postupně se povolující podbradek. Tím se může postupně tvořit druhá brada (a třetí a čtvrtá…) a atraktivním ostrým rysům můžeme dát rovnou sbohem. Naštěstí ale existuje řešení, které nevyžaduje žádné nákladné a bolestivé zákroky nebo předražené krémy. Stačí se naučit jeden důležitý obličejový cvik, který nám právě s tímto problémem pomůže.

Herečka a autorka programu #udrzksicht Markéta Dřímal Ondráčková vybrala ten nejúčinnější cvik zaměřený právě na podbradek a jeho zpevnění. Říká se mu dlouhé Š a protahuje se díky němu celá oblast krku. „Provádíme jím stretching platysmy, což je velký placatý sval, který vede od spodní čelisti ke klíčním kostem. Zároveň platysmu posilujeme při vyslovování písmene Š. Zapojují se i hluboké svaly a celá spodní čelist. Dá se provádět kdykoliv, kdekoliv a jakkoliv, v záklonu, do stran, nebo v anfasu,“ popisuje Markéta a dodává, že pokud budete tento cvik dělat poctivě každý den, jsou vidět změny už po dvou týdnech. Cvik dlouhé Š je celkově ideální na začátek každého obličejového cvičení. Kromě toho, že nám protáhne krk a volátko pod bradou, také aktivuje lymfu.

Jak obličejový cvik dlouhé Š správně provést

Jednu ruku si položte na hrudní kost a dlaní ji zafixujte, aby se kůže při cvičení nehýbala. Bradu zvedněte směrem ke stropu, nadechněte se nosem a pak vyslovujte dlouze písmeno „Š“. Ihned ucítíte, jak se krásně celý krk protahuje.

 

Pokud byste chtěli tento jeden cvik podpořit a do posilování podbradku se opřít pořádně se vším všudy, Markéta Dřímal Ondráčková doporučuje i další cviky, které skvěle fungují jako prevence proti dvojité bradě. Například cvik, který se nazývá otvírání. „Zapřeme si pěstmi spodní čelist a otvíráme ústa. Je důležité cítit, že čelist tlačí proti rukám, ale zbytek obličeje musí zůstat uvolněný. Měli byste cítit, jak se zapíná celý podbradek i krk,popisuje Markéta další účinný cvik. Při dalším cviku s názvem žirafka natočíme hlavu směrem k rameni, mírně zakloníme a předsouváme spodní čelist. Nebo kroužky do tváří jsou velice účinné a posilují celou spodní část obličeje a posiluje se nám jazyk a platysma. Podbradek tak mizí. Zavřete ústa a jazykem dělejte kroužky zevnitř tváře, nejprve na jedné straně a pak na druhé,“ radí dál Markéta.

 

Zdroj článku