Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Štve vás dvojitá brada? Zařaďte tyto tři kroky do každodenní rutiny

Trápí vás dvojitá brada? Pak byste nejdřív měli vědět, že nejste sami, kdo se potýká s tímto estetickým problémem. Nadbytečný tuk v oblasti krku mají téměř tři čtvrtiny dospělých a vyhledávání receptů na tvarování druhé brady na internetu v posledních letech raketově vzrostlo. Naštěstí existují způsoby a účinné cviky, jak můžete tuto partii zeštíhlit sami bez pomoci plastického chirurga.

Svatava Suchardová | 31. 01. 2024
Mohlo by se vám líbit

Vlasová pokožka si zaslouží stejně pozornosti jako vaše pleť!

Pokud chcete, aby ohromovaly zářivostí, hustotou, délkou i kvalitou, šampon a kondicionér nestačí. Zkuste rozmazlovat svou vlasovou pokožku, výsledky uvidíte brzy.
marianne.cz

Příčiny dvojité brady

Dvojitá brada často souvisí s přibýváním na váze, ale podle lékařů může za nadbytečný tuk kolem krku, stejně jako v případě jiných částí těla, také genetika. Kůže má navíc tendenci s přibývajícím věkem povolovat. Svaly krku a brady může oslabit i špatné držení těla. “Dvojitá brada může být také známkou slabého krčního svalu, který prochází kolem krku do spodní části brady a stárne rychleji, než kterýkoliv jiný obličejový sval,” říká obličejová specialistka Nataliya Robinson pro web Women’s Healthy.

Dopřejte svému krku více péče

Krk by měl být součástí vaší rutinní péče o pleť. Dermatoložka Mona Gohara pro Instyle uvedla, že byste ráno měli použít antioxidační séra a večer trochu retinolu, který vytváří kolagen. “Kromě nanesení lokálních krémů můžete stimulovat průtok krve v oblasti krku malými jemnými štípnutími vedených od brady směrem dolů,” radí Gohara. Upozorňuje také na způsob, jakým krém na krk aplikujeme. Roztírat bychom podle něj měli směrem nahoru a ven, abychom maximalizovali cirkulaci a drenáž. Užitečným nástrojem je pro tento účel masážní kámen Gua Sha.

Zlepšete svůj jídelníček

Osobní trenér Adam Cardony pro portál Newsweek uvedl, že nejdůležitějším faktorem, který vám pomůže zmenšit druhou bradu, je zkvalitnění stravy a zmenšení porcí. Kromě toho přidal tři cviky, které podle něj mohou účinně pomoci přirozeně tvarovat oblast čelisti. Tyto cviky byste prý měli dělat šest dní v týdnu nejlépe dvakrát denně. “Vždy si ale dejte jeden den v týdnu volno, aby se sval zotavil a nedošlo k přetrénování,” dodává.

Tři jednoduché cviky

Cvik 1: Postavte se nebo posaďte se vzpřímenými zády, pak zakloňte hlavu a upřete pohled do stropu. Jemně protahujte spodní čelist směrem nahoru, ke stropu. V této pozici vydržte a počítejte do deseti. Cvik opakujte desetkrát až dvacetkrát denně.

Cvik 2: Zakloňte hlavu dozadu a podívejte se směrem ke stropu, pak vysuňte spodní čelist dopředu a vydržte 10 sekund. Uvolněte a vraťte se do výchozí polohy. Několikrát tento cvik zopakujte.

Cvik 3: Otevřete ústa dokořán a protáhněte jazyk do maximální délky. V této poloze setrvejte 10 sekund, poté vraťte do původního stavu a opakujte nejlépe 10 až 20 krát denně.

Dvojitá brada
Mohlo by se vám líbit

Vrásky na krku od koukání do telefonu. Jak jim předejít?

Je známý fakt, že chytré telefony nepřinesly jen pokrok, ale i spoustu problémů, jako jsou závislosti na hrách či sociálních sítích. Ale věděly jste, že se nám kvůli nim dělají i vrásky na krku? Zatočme s nimi!
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Nejsladší letní parfémy roku 2024 podle Marianne: Zamilujte si vůně svěžích květin a čerstvého ovoce

Nejsladší letní parfémy roku 2024 podle Marianne: Zamilujte si vůně svěžích květin a čerstvého ovoce

Krása
3 snadné a okouzlující plážové účesy: Odolají dovádění ve vlnách i teplému počasí

3 snadné a okouzlující plážové účesy: Odolají dovádění ve vlnách i teplému počasí

Krása
Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Krása
Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu