Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Trend z přelomu milénia je zpět. Už nosíte gumičky aka „scrunchies“?

Info ikona
Gumičky

Velké látkové gumičky jste možná ještě donedávna nosila jen v pohodlí domova a ani by vás nenapadlo s takzvanou scrunchie vyjít do ulic. Teď už ale klidně můžete! Řasené gumičky z hedvábí, saténu, ale i koženky se vrací a nosí se nejen ve vlasech, ale i na ruce.

Eliška Vrbová | 12. 09. 2021

Když se řekne velká gumička, neboli „scrunchie“, vybavíme si okamžitě scénu z poslední série Sexu ve městě, kdy se Carrie se svým přítelem Jackem Bergerem hádá, že by ženy v New Yorku na veřejnost nikdy v ničem takovém nevyšly. V knize, kterou Jack Berger napsal, totiž hlavní postava nosí tuto gumičku běžně do ulic. Podle Carrie ale objemné látkové gumičky ženy nosí jen na stažení vlasů doma, když si chtějí opláchnout obličej.

Carrie tehdy nevěděla, jak moc by se s takovou teorií pletla v roce 2021. „Scrunchies“ jsou teď opět trendy a nosí se nejen do vlasů, ale i na ruce místo náramku. A není divu, když je správně zkombinujete, vytvoříte z obyčejného outfitu stylový a elegantní.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Pokud plánujete gumičku nosit klasicky ve vlasech, vyplatí se investovat do hedvábného provedení, které vlasy zbytečně necuchá. Jestli si ale tento trend chcete zatím jenom vyzkoušet a neplánujete gumičky nosit nijak dlouho v kuse, poohlédněte se po dostupnější saténové variantě. Kromě řetězců je pořídíte i u několika českých značek, jako je třeba scrunchie.cz nebo MURU scrunchies. Výrobě saténových gumiček se začala věnovat také youtuberka Aneta Chroustová pod svoji značkou Hanneton Fashion.

Jak nosit scrunchie?
Mohlo by se vám líbit

Můžete sáhnout po vzorovaných, které dokonce najdete i u luxusních značek, jako je Versace nebo třeba Ganni. S kytičkovanou, puntíkatou nebo se zvířecím vzorem outfit zaručeně ozvláštníte, ale pozor, hranice mezi vkusným a tak trochu kolotočářským doplňkem je zde velmi tenká. My se proto přikláníme spíš k jednobarevné variantě třeba v krémové, černé, bílé nebo jemné pastelové.

Možná si říkáte, že je přece zvláštní nosit gumičku na ruce jako doplněk, ale stačí si na Instagramu vyhledat hashtag #scrunchie a uvidíte, že k outfitu v podobě džínů a bílé košile nebo jednobarevným šatům je taková gumička na ruce velmi efektní.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu