Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Trendem jara 2024 budou "baby braids". Poradíme vám, jak je nosit

Na jaře letošního roku bude účesovým trendům dominovat hned několik různých stylingů. Od různých variant bobu až po objemné vlny – možností, jak mít letos trendy účes, je hned několik. Zapomenout ale nesmíme ani na trend baby braids, které na plné čáře ovládnou letošní jaro. Stylový účes s copánky navíc vykouzlíte za pouhých pár minut.

Aneta Akgül | 4. 03. 2024

Těm, kteří nechtějí věnovat čas složité a časově náročné úpravě vlasů, přinášíme velmi dobrou zprávu: V nadcházejících měsících bude IN účes, který je naprosto nenáročný, lichotí každému typu obličeje a skvěle ladí s letním boho stylem. Mluvíme o "baby braids", tedy drobných copáncích, které se jemně vinou kolem obličeje. Tenké, pevně spletené pramínky rámující tvář se staly populární volbou stylingu, kterou si oblíbily celosvětově známé celebrity a ikony, jako jsou například Hailey Bieber nebo Taylor Swift. Jak nejlépe tento účes nosit?

 

Mohlo by se vám líbit

Účes z 90. let, který bude trendem v roce 2024: Posh bob podle Victorie Beckham

Posh bob neboli zdánlivě jednoduchý minimalistický sestřih mikáda vyžehlený do rovna se díky posedlosti devadesátkami, které poslední dobou vládnou trendům ve všech oblastech, dostává opět na výsluní. Poděkovat za to můžeme úžasné Victorii Beckham, které se v době éry Spice Girls přezdívalo Posh, a která se právě s tímto účesem proslavila. Jak na takzvaný Posh bob a proč si ho teď všichni tak oblíbili?
marianne.cz

Baby braids jsou nadčasová klasika

Zapletené účesy různých typů zůstávají v oblasti vlasových trendů nadčasovou klasikou. Na rozdíl od jiných účesů se mikro copánky, často nazývané "baby copánky", zaplétají velmi rychle a snadno. Jsou vhodné pro všechny typy vlasové struktury a skvěle ladí s různými účesy. Pokud vás tento trend pocitově přenáší do vašich dětských let, vůbec nejste na omylu - copánky jsou tu od toho, aby vám dodaly mladistvý vzhled, a tedy ubraly pár let.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Jak na účesový copánkový trend?

Na rozdíl od tradičních copů, kde se tradičně zaplétají silné prameny vlasů, pro mikro copánky se využívají pouze velmi tenké pramínky. Pokud chcete dosáhnout vzhledu podobného Hailey Bieber a dalším celebritám, začněte pečlivým vytvořením pěšinky ve vašich vlasech a oddělte prameny na levé i pravé straně obličeje. Vemte pramínky lemující váš obličej, rozdělte je na tři části a zapleťte je až k jejich konečkům. Pro zjemnění celkového vzhledu můžete konečky vlasů jemně natočit kulmou nebo žehličkou na vlasy. Nejlepším způsobem, jak úzké copánky upevnit, jsou tenké průhledné gumičky, které seženete téměř kdekoliv.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Co potřebujete k dosažení dokonalých copánků?

Když účes vyžaduje dlouhotrvající fixaci, což je v tomto případě žádoucí, doporučujeme sáhnout po laku na vlasy. A rozhodně s ním nešetřit. Tím také docílíte zkrocení malých vyčnívajících vlásků. Tento styl nejlépe funguje, když vlasy nejsou čerstvě umyté - jsou pak lépe ovladatelné a lépe se zaplétají. Pokud máte velmi jemné vlasy, může vám pomoci aplikace trochy slaného spreje, který dodá texturu a usnadní úpravu vlasů.

Mikro copánky nejsou jen skvělým doplňkem k rozpuštěným vlasům na jaře 2024, ale také se hodí k dalším moderním účesům, jako je například elegantní drdol. U tohoto účesu jsou vlasy fixovány gelem nebo voskem do pevného drdolu, přičemž z přední části vyčnívají jemně spletené prameny - tím se dva oblíbené styly spojí ve stylovou a lehce extravagantní kombinaci, která jednoduše ovládne letošní trendy.

Mohlo by se vám líbit

Vlasový trik: Módní doplněk z 60. let, který milovala Brigitte Bardot, hlásí velký návrat

Vykouzlit dokonalý účes během několika vteřin je snem snad každé ženy. Jen si představte, kolik času byste si ušetřila ráno v koupelně, kdyby k vytvoření stylového a šik účesu stačilo pouhých pár sekund. Ve skutečnosti je to opravdu možné! Stačí mít po ruce elastickou čelenku, na kterou nedaly dopustit ani ikony jako Brigitte Bardot či Barbra Streisand. Jak jí nosit?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Skřipec v hlavní roli: Naučte se 3 snadné účesy jako od profesionálního kadeřníka

Skřipec v hlavní roli: Naučte se 3 snadné účesy jako od profesionálního kadeřníka

Krása
Už jste slyšela o antimanikúře? Dejte zelenou přirozeným nehtům

Už jste slyšela o antimanikúře? Dejte zelenou přirozeným nehtům

Krása
Jak vyzrát na mastnou pleť v horkých letních dnech? Vsaďte na jednoduché tipy

Jak vyzrát na mastnou pleť v horkých letních dnech? Vsaďte na jednoduché tipy

Krása
Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy

Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy