Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Účes z 90. let je zpět! Vyzkoušejte Posh bob podle Victorie Beckham

Posh bob neboli zdánlivě jednoduchý minimalistický sestřih mikáda vyžehlený do rovna se díky posedlosti devadesátkami, které poslední dobou vládnou trendům ve všech oblastech, dostává opět na výsluní. Poděkovat za to můžeme úžasné Victorii Beckham, které se v době éry Spice Girls přezdívalo Posh, a která se právě s tímto účesem proslavila. Jak na takzvaný Posh bob a proč si ho teď všichni tak oblíbili?

Chtěli byste vědět, co chceme, co opravdu, opravdu chceme? Tak my vám povíme, co opravdu, opravdu chceme. Účes Victorie Beckham z doby, kdy hit Wannabe od legendární skupiny Spice Girls válcoval první příčky světových hitparád. Mladinká Victoria přezdívaná v té době Posh Space nosila tehdy mikádo, které se v roce 2024 vrací do módy. Kadeřnice celebrit Laura Polko říká, že celý vzhled Posh Spice vždy byl a vždy bude nadčasový. Victoria nebyla nejvýraznější a nejoblíbenější členkou této dívčí skupiny, protože si držela distingovaný vzhled i projev, nicméně právě díky tomu její styl všichni milujeme a následujeme ještě dnes.

Mohlo by se vám líbit

David a Victoria Beckhamovi v dokumentu neodhalili pouze soukromý život ale také nádherný rustikální domov

Sídlo v Cotswoldu za 12 milionů liber se objevuje v několika scénách čtyřdílného seriálu Netflix nazvaném „Beckham“, který sleduje kariéru bývalého hráče Manchesteru United a mapuje nejen jeho profesní kariéru, ale poodhalí leccos z jeho soukromého života.
marianne.cz

I když několikrát změnila účes, bob k Victorii zkrátka patří. Ne ale všechny druhy mikád, které za svůj život vyzkoušela, si zaslouží vrátit se zpět do módy. Ovšem tento elegantní, kultivovaný, modelkovský sestřih si jistě zamiluje každý, kdo ho vyzkouší. Posh bob je označován za „malé černé“ mezi účesy, protože nikdy nevyjde z módy. Příhodně byla tehdy Victoria nejčastěji oblékána právě do malých černých, které působily mezi ostatními bláznivými outfity Spice Girls usedle a decentně. Každá holka však hrála svou roli.

Co je základem správného Posh bobu?

Naprostým základem, bez kterého by se nedalo mluvit o Posh bobu, je rovná pěšinka přímo uprostřed a hladký povrch s délkou sahající nad ramena. Vlasy jsou přísně rovné, případně mohou být konečky lehce stočené dovnitř.

Pro jaké vlasy je Posh bob vhodný?

Ten, kdo se může pyšnit hustou hřívou, bude muset lehce upravit způsob, jakým tohoto specifického střihu dosáhne. Pokud by nebyly speciálně sestříhány, objemné vlasy by působily jako zvon. Posh bob je však jak stvořený pro lidi, kteří mají jemné, a ne příliš husté vlasy, protože právě tento střih jim dodá na objemu a při správné úpravě budou vlasy vypadat i mnohem zdravější.

Jak Posh bob vytvořit, a jakou péči tento devadesátkový účes vyžaduje?

Ačkoliv se tento účes zdá být jednoduchý, vyžaduje každodenní péči. Sestříhat se musí tak, aby byl ve výsledku v jedné délce. U hustších vlasů je proto potřeba zvolit skryté vrstvení. To znamená, že kadeřník sestříhá vlasy od spodní vrstvy a vrchní nechá nejdelší. Působí to pak, že jsou vlasy v jedné délce, ale sestříhané vrstvy jsou schované pod vrchní.

Abychom dosáhli moderního nádechu, je třeba lehkého vrstvení na konečcích u jinak tupého, rovného střihu, a to u všech typů vlasů. Vyhnete se tak nepěknému trojúhelníkovému tvaru. Posh bob vyžaduje každodenní vyfoukání dohladka a vyžehlení k dokonalosti. Žehličku táhněte směrem dolů a na koncích ji stočte dovnitř směrem ke krku. Pro perfektní vzhled použijte sprej s leskem. Vaše vlasy musí vypadat, jako by byly naleštěné.

Posh bob podle Victorie Beckham
Zdroj článku

Související články

Krása
Redakce Marianne doporučuje: Nejlepší šampony z drogerie, které vám zajistí krásné a zdravé vlasy

Redakce Marianne doporučuje: Nejlepší šampony z drogerie, které vám zajistí krásné a zdravé vlasy

Krása
Jak se zbavit oteklého obličeje po ránu: Zkuste 3 jednoduché triky, po kterých se vám rychle uleví

Jak se zbavit oteklého obličeje po ránu: Zkuste 3 jednoduché triky, po kterých se vám rychle uleví

Krása
Rychlá pomoc při akné: Jak se zbavit nečekaných pupínků, které se objeví v nejhorší možnou chvíli

Rychlá pomoc při akné: Jak se zbavit nečekaných pupínků, které se objeví v nejhorší možnou chvíli

Krása
Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody

Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody