Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Nejžádanější vlasový trend roku 2024: Už jste slyšela o účesu cowgirl bob?

Účes s názvem bob má několik různých střihů a variant. Jedna z nich, o které jste zřejmě ještě neslyšela, se jmenuje cowgirl bob. Vyznačuje se divokostí, rebelstvím a dokonce zde najdeme i lehký náznak bohémského stylu. A právě tento specifický střih bude jedním z nejžádanějších účesů letošního roku. Jste připravena svým vlasům dodat trochu kovbojského šmrncu?

Aneta Akgül | 8. 06. 2024

Popularita účesu jménem bob rozhodně neupadá ani v letošním roce. Zatímco loni jsme se ve velkém setkávali s italským bobem nebo jeho kratší verzí Le Petit Bob inspirovanou Francouzkami, zdá se, že letošním vlasovým trendům bude dominovat divoká verze s názvem cowgirl bob. Přeci jen, nadcházející letní měsíce inspirují, dokonce až nabádají k tomu se trochu uvolnit a dát prostor své rebelské a boho stránce.

Co je cowgirl bob?

Jak již samotný název napovídá, jedná se o účes inspirovaný rustikální kovbojskou estetikou. Co to znamená v praxi? Středně dlouhý bob má mnohem více textury než jeho klasická verze. Častokrát zde figuruje také postupně sestříhaná ofina, která nádherně lemuje obličej. Pokud ale na ofinu nejste zvyklá nebo ji zkrátka nechcete, není nutné ji stříhat. Ležérní look zde hraje klíčovou roli, tudíž od cowgirl bobu rozhodně nečekejte dokonale uhlazené prameny vlasů a perfektně zarovnaný vzhled. Naopak, nedokonalost a lehká rebelie jednotlivých pramenů zde hrají prim. Dejte zkrátka svým vlasům okusit té pravé letní svobody, kterou cowgirl bob nabízí.

Jak si tento trendy účes vytvořit?

Vzhledem k apelu na ležérnost si pod zmiňovaným účesem dost možná představujete tzv. vrabčí hnízdo. Z tohoto velkého omylu vás ale ihned vyvedeme. Existuje hned několik variant, jak cowgirl bob stylingovat.

Mohlo by se vám líbit

Vlasový trend liquid hair ovládl internet. Jak si vytvořit dokonale lesklou hřívu?

Časy, kdy všechny ženy toužily po rozkošných kudrlinách nebo atraktivních plážových vlnách, jsou pryč. Vlasy, které letos ovládly přehlídková mola a červený koberec, se nedají popsat jinak než jako krásné, zdravé a především lesklé. Název liquid hair, neboli tekuté vlasy, získaly díky tomu, že působí skutečně jako tekutina, která stéká z hlavy po šíji až na ramena. V čem tento trendy účes spočívá a jak docílit lesku, který každého oslní?
marianne.cz

Vydejte se cestou divokých vln

Vzhledem ke střihu a textuře cowgirl bobu se navlněné vlasy nabízejí jako dokonalá varianta. Ať už zvolíte elegantní lokny nebo jemné beach waves, rozhodně nešlápnete vedle. Vzhledem ke krátké délce účesu vám navíc vytvoření účesu nebude trvat nijak dlouho. Podle toho, jaké struktury vln chcete docílit, zvolte tloušťku kulmy. Pro větší a objemnější lokny doporučujeme sáhnout po tlustší kulmě a naopak, pokud toužíte po drobných beach waves, sáhněte po tenkém nástavci. Parádní look vytvoříte také s trojkulmou nebo žehličkou na vlasy. Stačí si jen osvojit jednoduchý grif natáčení a stylově vlnky vytvoříte během několika krátkých minut.

Mohlo by se vám líbit

Jak na krásně vlnité vlasy? Autorka knihy Kudrnatá příručka radí, jak o ně správně pečovat

Pokud vám příroda nadělila kouzelné kudrny, máte veliké štěstí. Možná si to zatím nemyslíte, protože si neustále připadáte rozcuchaná, neupravená a rozhodně nemáte krásné prstýnky jako dívky v reklamách na šampony. Pravděpodobně je to ale jen proto, že ještě nevíte, jak o své vlasy správně pečovat. S tím vám poradí herečka Kateřina Pechová, spoluautorka knihy Kudrnatá příručka, kterou jsme vyzpovídali exkluzivně pro Marianne.
marianne.cz

Foukaná jako od kadeřníka

Pokud jste milovnicí pořádného objemu, který na vašich vlasech vytvoří opravdovou parádu, není nic jednoduššího než sáhnout po kulatém kartáči, přes který své kadeře vyfoukáte. Stejně jako v případě tvoření vln pomocí žehličky je zde potřeba si osvojit specifický grif. Jakmile ale budete mít způsob foukání tzv. v ruce, věřte tomu, že během pár minut vykouzlíte účes jako od kadeřníka.

Uhlazená estetika

Ačkoliv je cowgirl bob typický svou divokou povahou, samozřejmě se z tohoto střihu dá vytvořit i uhlazený účes. Pomocí žehličky na vlasy uhlaďte vlasy směrem ven od obličeje. Záclonková ofina tak získá naprosto dokonalý tvar, který bude perfektně lemovat váš obličej. Cowgirl bob je zkrátka účes, se kterým dokážete vykouzlit naprosté divy. Vaše vlasy získají novou a svěží texturu, která vás bude bavit celé léto.

Prohlédněte si účes cowgirl bob, který ovládne letní vlasové trendy
Zdroj článku

Související články

Krása
Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Krása
Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Krása
Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Krása
4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem

4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem