Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Kadeřnice radí, jak si pomocí účesu ubrat i několik let

Být “forever young” nemusí nutně znamenat podstupování estetických úprav a plastických zákroků. Opticky si ubrat několik let můžete i tak, že jednoduše změníte styling svých vlasů. Své o tom ví i slavná kadeřnice Inanch Emir, zakladatelka salonu Inanch London, která prozradila jednoduché kroky k tomu, jak svůj vzhled o pár let omladit.

Aneta Akgül | 19. 02. 2024

Slavná kadeřnice z Londýna

Zakladatelka salonu Inanch London se svou práci snaží dělat celým srdcem a s láskou. Vlasy, péče o ně a jejich styling jsou podle ní pro vzhled člověka naprosto klíčové. „Vlasy jsou transformační. Mají moc úplně změnit to, jak vypadáte, a co je důležitější, jak se cítíte. A to miluji,” říká. V oboru se pohybuje již více, než pětadvacet let a za tu dobu nabrala obrovské množství zkušeností. Lidé si k ní nechodí jen pro služby, ale také pro rady. A právě o rady o tom, jak pomocí úpravy účesu vypadat mladší, se podělila.

Mohlo by se vám líbit

Pudr do vlasů je čím dál tím více oblíbený: K čemu je a jak vlastně funguje?

Snad každá žena zná pudr na obličej. Ten, o němž se vám chceme dnes zmínit, také umí krýt nedokonalosti. Zaměřuje se ale na ty ve vlasech.
marianne.cz

Kadeřnice prozradila, jak si ubrat roky pomocí účesu

Téměř všechny ženy vnímají, že struktura jejich vlasů se u moře trochu mění. Může za to tamní vzduch, vlhkost a všudypřítomná sůl. Pokud nemáte vlasy jako “dráty”, mají tendenci se u moře trochu vlnit. Právě tento look dodává celkovému vzhledu nádech svěžesti a ležérnosti. A především - tento účes vypadá velmi mladistvě. Jak ale plážových vln docílit, když zrovna nejste u moře? Jednoduše! „Po večerním umytí vlasů je jemně osušte ručníkem a aplikujte na ně trochu bezoplachového kondicionéru s SPF pro extra ochranu a hedvábné vlasy,” radí kadeřnice a dodává „Zapleťte si vlasy a pamatujte, čím těsnější, tím lepší - francouzsko/holandské copánky fungují nejlépe.” Když si vlasy ráno rozpletete, budete mít požadovaný efekt bez toho, aniž byste je musela jakkoliv tepelně upravovat. Nejen, že si ušetříte práci, ale také čas.

 

Mohlo by se vám líbit

Účesy vhodné pro ženy ve 30, 40 a 50 letech: Omladí vás a sluší všem typům obličeje

Po dosažení určitého věku mnoho žen přemýšlí nad tím, jak svůj vzhled nějakým způsobem omladit. Není ale třeba se hned uchylovat k estetickým zákrokům, které jsou v dnešní době velmi populární. Stačí se pouze zaměřit na své vlasy, konkrétně na jejich střih a účes. Přinášíme vám několik moderních a stylových účesů, které omladí ženy v každém věku.
marianne.cz

Perfektně uhlazený culík vás omladí

Kadeřnice Inanch Emir má dokonale uhlazený culík tuze v oblibě. A nejen ona, ale také celosvětově známé celebrity. „Je elegantní, sexy, sofistikovaný a velmi oblíbený u všech různých celebrit, včetně Kim Kardashian, Seleny Gomez nebo třeba Jennifer Lopez - díky culíku dají na odiv svou bezchybnou a mladistvou pleť," říká. Tak jednoduchý účes dokáže vytvořit dokonalý look a zároveň vám i ubrat několik let. „Když si vlasy stáhnete z obličeje pomocí těsně uhlazeného culíku, nejenže zabráníte jejich zacuchání, ale celkový účes bude celý den vypadat upraveně, lichotivě a hlavně dokáže navodit iluzi staženého obličeje," dodává.

Vrstvený lob je sázkou na jistotu, která vás omladí

Lob je taková varianta účesu, která je někde mezi klasickým bobem a dlouhými vlasy - jedná se tedy delší mikádo. Podle Inanche je tento styl v poslední době velmi oblíbený. A to především ve vrstvené a mírně vlnité variantě. Vypadá úžasně a vlny a délka dodávají vlasům opravdu skvělý šmrnc a omlazení," říká kadeřnice. Zkrácení dlouhých vlasů jim dodá dokonalý objem, hravost a zdravě vypadající vzhled. Pakliže zvolíte vrstvenou a vlnitou variantu tohoto účesu, zajistíte, že vaše vlasy budou vypadat mladistvě a sofistikovaně.

Mohlo by se vám líbit

Vlasový trend 2024: Oblíbený střih z 90. let je nyní opět v kurzu

90. léta nadále hrají velkou roli v trendech mezi účesy. Obzvláště populární trend bude v roce 2024 tzv. “boční ofina“. Možná si myslíte, že nevíte, o co se jedná, ale tento střih budete znát velmi dobře. Výhodou je, že sluší opravdu téměř každému tvaru obličeje. Inspirujte se v naší galerii a vyberte si formu účesu, která vám dodá sebevědomí.
marianne.cz

I delší vlasy mohou vykouzlit mladistvý vzhled

Mnoho lidí si stojí za tím, že příliš dlouhé vlasy přidávají ženám roky navíc. To ale nemusí být pravda. Podle kadeřnice Inanch Emir jde jen o to, jak jsou vlasy zdravé a kolik péče jim věnujeme. Stojí si za tím, že věk je jen číslo a to, že žena dosáhla určitého věku neznamená, že si nutně musí ostříhat vlasy. Inanch vysvětluje: „Jakmile začneme procházet menopauzou, naše vlasy mohou být tenčí a ochablé. Pokud to tak je, ale stále chcete mít dlouhé vlasy, investujte do kvalitního prodloužení vlasů, abyste "vyplnili mezery". Doporučuje také nechat vlasy prostříhat do jednotlivých vrstev. „Dlouhé vlasy s vrstvami rámující obličej mohou vypadat extrémně mladistvě – pokud jsou vlasy v dobrém stavu a vypadají zdravě,” dodává.

Účesy, které vás omladí a uberou vám roky
Zdroj článku

Související články

Krása
Redakce Marianne doporučuje: Nejlepší šampony z drogerie, které vám zajistí krásné a zdravé vlasy

Redakce Marianne doporučuje: Nejlepší šampony z drogerie, které vám zajistí krásné a zdravé vlasy

Krása
Jak se zbavit oteklého obličeje po ránu: Zkuste 3 jednoduché triky, po kterých se vám rychle uleví

Jak se zbavit oteklého obličeje po ránu: Zkuste 3 jednoduché triky, po kterých se vám rychle uleví

Krása
Rychlá pomoc při akné: Jak se zbavit nečekaných pupínků, které se objeví v nejhorší možnou chvíli

Rychlá pomoc při akné: Jak se zbavit nečekaných pupínků, které se objeví v nejhorší možnou chvíli

Krása
Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody

Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody