Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Už jste objevila kouzlo bezoplachových kondicionérů?

Mnoho z vás jistě zná klasické kondicionéry, které se běžně nanášejí, když jste ve sprše, a potom se spláchnou. Na popularitě ale momentálně stoupají ty bezoplachové, které ve vlasech zůstávají a celkově je s nimi méně práce. Pokud chcete objevit i vy jejich kouzlo, máme pro vás vše, co o nich potřebujete vědět.

Tereza Čaladi | 4. 04. 2024

Vlasy jsou korunou krásy a každá žena ví, že kvalitní vlasy nejsou zadarmo, ale výsledkem řádné péče. Jejím základem je dobrý šampon, ale hodí se i další přípravky na vlasy. Mezi ně patří nepochybně i kondicionéry.

Klasické vs. bezoplachové kondicionéry

Zjevný rozdíl je v tom, že se jeden typ kondicionérů oplachuje a druhý ne, má to ale hlubší smysl. Tradiční kondicionér slouží k rehydrataci, posílení a obnovení správné rovnováhy pH. Funguje konkrétně tak, že uzavírá kutikulu vlasových folikulů a obnovuje vlhkost. Je přitom tvořen s bohatšími hydratačními a kondicionačními látkami, a proto je určen k oplachování, nikoli k ponechání. To by mohlo vlasy značně zatížit.

Leave-in či bezoplachový kondicionér se také používá k rehydrataci, ale i dodává vlasům lesku a měkkosti. Zároveň se po jeho nanesení vlasy i lépe rozčesávají. Bezoplachový kondicionér celkově vždy obsahuje lehké zvlhčovače, které lze ponechat na vlasech, aniž by je zatížily či nějak jinak poškodily. Jsou vytvořeny tak, aby vyhladily vlasovou kutikulu, dodaly lesk a zabránily krepatění.

Nemusíte si ale vybrat jeden, nebo druhý, tyto produkty se dají krásně kombinovat a vlastně je to mnohdy i žádoucí. Zejména pokud jsou vlasy zničené či velmi lámavé. Jsme si ale jisti, že víte, jak používat klasický kondicionér. U toho druhého to může být jinak.

Mohlo by se vám líbit

Toužíte po vlasech jako od kadeřníka? Stačí vám k tomu 3 jednoduché kroky

Jistě všechny znáte ten pocit, když přijdete z kadeřnického salónu. Nejenom, že máte nový sestřih, vaše vlasy jsou celkově tak nějak příjemnější na dotek. Této textury lze přitom docílit i doma, když víte, jak na to.
marianne.cz

Jak bezoplachový kondicionér používat

Na úvod za zmínku stojí, že bezoplachové kondicionéry najdete hned v několika různých podobách, včetně krémů, olejů a sprejů. Většina lidí však brzy zjistí, že spreje jsou nejlepší volbou, protože jsou nejuniverzálnější, nejlehčí a snadno se do vlasů nanášejí.

Použít je lze přitom na suché i mokré vlasy. Pokud nanášíte bezoplachový kondicionér přímo po sprše, nezapomeňte si vlasy nejprve pořádně vysušit ručníkem.

Pro aplikaci bezoplachového kondicionéru nastříkejte od kořínků ke konečkům a pomocí prstů, rozčesávacího kartáče nebo hřebenu se širokými zuby produkt rozetřete po vlasech a poté upravte jako obvykle. Při aplikaci se přitom zaměřte spíše na konečky náchylné k poškození a méně na kořínky.

Jak moc a jak často nanášet bezoplachový kondicionér, záleží na typu vašich vlasů. Pokud máte mastné nebo jemné vlasy, vystačí vám trocha na lepší rozčesání po umytí šamponem. Ovšem máte-li suché, husté nebo kudrnaté vlasy, může být užitečné používat jej každý den, klidně i ve větším množství.

A jaký si pořídit? Odpověď na tuto otázku najdete u nás v galerii.

10 bezoplachových kondicionérů, které budete chtít hned teď
Marianne je i na socialních sítích: Rozhovory s osobnostmi
Mohlo by se vám líbit

Bude vám slušet krátký sestřih? Odpověď zjistíte díky jednoduchému triku

Zatímco jeden den toužíte po krátkém mikádu, druhý den oslavujete své dlouhé vlasy? Pokud se stále nemůžete rozhodnout, zda udělat razantní krok a ostříhat se na krátko, máme pro vás jeden trik. Pravidlo 5,5 centimetrů napoví, jaký typ účesu vám bude slušet.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Jak si vytvořit dokonale husté obočí doma: Stačí vám pár minut a jedna školní pomůcka

Jak si vytvořit dokonale husté obočí doma: Stačí vám pár minut a jedna školní pomůcka

Krása
Jak vytvořit krásný účes plný objemu? Vyzkoušejte pomůcku, kterou milovaly naše maminky i babičky

Jak vytvořit krásný účes plný objemu? Vyzkoušejte pomůcku, kterou milovaly naše maminky i babičky

Krása
Redakce Marianne doporučuje: Nejlepší šampony z drogerie, které vám zajistí krásné a zdravé vlasy

Redakce Marianne doporučuje: Nejlepší šampony z drogerie, které vám zajistí krásné a zdravé vlasy

Krása
Jak se zbavit oteklého obličeje po ránu: Zkuste 3 jednoduché triky, po kterých se vám rychle uleví

Jak se zbavit oteklého obličeje po ránu: Zkuste 3 jednoduché triky, po kterých se vám rychle uleví