Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Toužíte po vlasech jako od kadeřníka? Stačí vám k tomu 3 jednoduché kroky

Jistě všechny znáte ten pocit, když přijdete z kadeřnického salónu. Nejenom, že máte nový sestřih, vaše vlasy jsou celkově tak nějak příjemnější na dotek. Této textury lze přitom docílit i doma, když víte, jak na to.

Tereza Čaladi | 15. 03. 2024

Vlasy jsou korunou krásy. Tedy alespoň se to o nich říká a něco pravdy na tomto rčení je. To, jaké máme vlasy, totiž silně ovlivňuje, jak se cítíme. Ne nadarmo se v angličtině říká bad hair day“ pro označení dne, kdy se člověk necítí sám sebou kvůli tomu, že se mu nelíbí jeho vlasy. Kvůli tomu, aby vaše vlasy byly hebčí, lesklejší a k tomu krásně upravené, nemusíte přitom každý den do salónu.

3 kroky k vlasům jako od kadeřníka

Nechat si upravit vlasy v kadeřnictví má své kouzlo, většina lidí si to ale nemůže dopřát tak často, jak by chtěla. Trik je přitom v tom se trochu hýčkat, a to můžete dělat i vy doma. Mnohdy k tomu není potřeba ani nic speciálního, jen mít dobře  zvládnutou základní péči o vlasy.

  • Správné mytí vlasů je základ

I když se to nezdá, správné mytí vlasů je vcelku věda. Podle kadeřníků je ideální si je mýt dvakrát týdne, což je možné, když víte, jak správně na to. Obecně platí, že doba smývání šamponu má být jednou tak delší, než samotné mytí. Díky tomu z vlasů vyplavíte veškeré pozůstatky šamponu, které by mohly jinak způsobit jejich předčasné maštění.

Dále je důležité zmínit, že se vyplatí mít kvalitní šampon. Ovšem dobrý šampon rozhodně nemusí znamenat drahý šampon. Z výsledků dTestu vyšly nejlépe šampony do 50 Kč, konkrétně Balea Professional Wonderful Repair Shampoo Cien Professional Keratin Shampoo. Až tak drahé ale nejsou ani šampony od značky Wella, které využívá většina kadeřníků. K dostání jsou okolo 300 Kč. Důležité je ovšem znát váš typ vlasů, na což spoustu lidí zapomíná.

Dermatoložka Doris Deay řekla magazínu Stylist, že pokud máte husté, hrubé, kudrnaté vlasy, doporučila by vybrat si šampon, který při mytí hydratuje. Pro jemné vlasy je potřeba mít velmi šetrný šampon a pro barvené vlasy je dobré volit šampony bez sulfátů a silikonů. Sírany mohou vlasy zbavovat barvy, zatímco silikony na nich zanechávají zbytky, které mohou učinit novou barvu matnou. Zároveň by se mělo po barvení počkat s mytím pár dní. „Úplné uzavření vlasové kutikuly a zachycení molekul barvy může trvat až tři dny. Pokud si umyjete vlasy před uzavřením kutikuly, riskujete narušení čerstvě nanesené barvy a váš nový odstín pravděpodobně vybledne,“ vysvětlila výše zmíněnému serveru Kamila Pruszek, manažerka salonu Blue Tit.

Mohlo by se vám líbit

Pomáhá vlasům k jejich růstu pravidelné stříhání?

Mýty o kráse. Je těžké je rozmotat, zvláště ty kolem růstu vlasů. Jednou z věcí, kterou jste pravděpodobně slyšely, když jste vyrůstaly, je, že zkrácení vlasů způsobí, že porostou více a rychleji. Není to ale protichůdné?
marianne.cz
  • Balzám na vlasy i na duši

Ženy běžně používají masky na vlasy či klasické kondicionéry, často se ale zapomíná na bezoplachové kondicionéry. „Tradiční kondicionéry a vlasové masky jsou skvělé a dodávají vlasům vlhkost a ochranu; velká část se však ještě smyje ve sprše. Bezoplachové kondicionéry se dodávají ve formě spreje, mléka, séra nebo krému, aby vyhovovaly potřebám různých textur,“ vysvětlila magazínu Glamour newyorská stylistka Bronwell Robinson. Tyto produkty podle ní dodávají vlasům tolik potřebnou vlhkost, která zklidňuje krepatění a může zacelovat kutikulu, aby vlasy vypadaly leskle a byly silnější.

Věřte nám, že se potom budete cítit jako znovuzrozené. Pokud ale chcete posílit vlasy nejenom zvenčí, ale i zevnitř, máme pro vás tip na nenásilnou cestu, jak na to – tou je pití magického čaje matcha, který činí vlasy pevnější. Kromě toho i zklidňuje mysl a zvyšuje koncentraci.

  • Pozor na hlavní chybu při fénování

Nakonec je dobré dát si pozor i při jedné z posledních úprav vlasů. Perfektní foukaná není vůbec složitá, mnohdy se ale stává to, že vlasy fénem nedosušíme, jak upozornila v nedávném článku naše kosmetická redaktorka. Namísto toho, abyste vyrazili ven s některými trochu vlhkými prameny, fénujte zkrátka o pár minut déle. A optimálně přes kulatý kartáč, který vaše vlasy rovnou hezky vytvaruje.

Produkty, které vám pomohou s „vlasy jako od kadeřníka“
Mohlo by se vám líbit

Skvělou pomůcku, která vám může zachránit vlasy, koupíte už za 18 Kč!

Jestli ještě nemáte doma masážní kartáč na vlasovou pokožku, vysvětlíme vám, proč byste to měli změnit a pravidelně ho začali používat. Umí totiž zázraky.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy

Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy

Krása
Návrat k přirozenosti: Proč si ženy nechávají odstranit estetické úpravy?

Návrat k přirozenosti: Proč si ženy nechávají odstranit estetické úpravy?

Krása
Redakce testuje: Nejlepší pleťová séra, která vám během pár dní omladí pleť

Redakce testuje: Nejlepší pleťová séra, která vám během pár dní omladí pleť

Krása
Přirozené šediny i kaštanová: 5 trendy barev na vlasy, které ovládnou léto

Přirozené šediny i kaštanová: 5 trendy barev na vlasy, které ovládnou léto