Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

20 knižních novinek, které si přibalte na letní dovolenou

Info ikona
čtění

Zkrátí vám chvíli při čekání na letišti, pobaví vás na lehátku a pomůžou ve chvíli, kdy kvůli horku nemůžete spát. Řeč je o knihách! Vybrali jsme pro vás dvacet knižních titulů, které vyšly letos na jaře a aspirují na bestsellery.

Léto už pomalu klepe na dveře, a to znamená jediné – čas dovolených je konečně tu! Ať už letos vyrazíte za odpočinkem do hotelu, na dovolenou plnou sportu nebo budete objevovat krásy evropských metropolí, nezapomeňte si s sebou přibalit knihu. A věřte, že letos v létě máte z čeho vybírat. Ponořte se například do novinky Kde jsi, když nejsi od Radky Třeštíkové, která vás překvapí nejen svým surovým vyprávěním. Pokud zůstaneme u českých autorek, pak musíme zmínit také knihu od Kateřiny Pantovič s názvem Josefíně všichni lžou nebo detektivku Vraní oko od Michaely Klevisové.

Mohlo by se vám líbit

Patříte k lidem, kteří si v letních měsících užívají čtení „oddechové“ literatury? U bazénu, moře nebo rybníku vás nezklame knížka Útěk na venkov od Julie Caplin nebo Lucy a hotýlek v Bretani. Za zmínku stojí také novinka Dostaneš mě do filmu? od Pavly Krečmerové či román Černý dort z pera Charmaine Wilkerson. Mimochodem tento titul doporučuje Barack Obama jako jednu z nejlepších knih roku 2022. Ódy se pějí také na emotivní román z Karvinska 50. a 60. let. - Varhaník z mrtvé vesnice od spisovatelky Danuty Chlupové. Všechny milovníky knih s kriminální tematikou nadchne novinka Otázka viny od norského autora Jorna Liera Horsta. Těžko se odtrhnete také od knížky Noční návštěvník, kterou napsal Jeffery Deaver.

Své místo si v letní knihovničce zaslouží také populárně naučná literatura. Pokud chcete pochopit fungování imunitního systému, pak si přečtěte Zázračnou imunitu. Zaujmout vás může také kniha Pořiďte si druhý mozek z nakladatelství Jan Melvil.

Knižní novinky na léto
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku