Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Jak na čisté, minimalizované a spokojené póry

Napřed si pojďme ujasnit jednu věc: póry jsou úplně normální a máme je všechny. Je ovšem pravda, že občas umí pěkně potrápit. Přinášíme proto tipy, jak se zbavit černých teček, vyhnout se jejich zanícení a opticky je minimalizovat.

Karolína Demelová | 10. 05. 2023

Základní pravidlo zní: udržovat póry čisté. Jedině tak totiž předejdete jejich zanesení nadbytečným mazem a nečistotami, následnému ucpání a zanícení, které může vést k pupínkům nebo typickým černým tečkám. Nikdy proto nepřeskakujte a neodbývejte ranní a večerní čištění pleti a občas si klidně dopřejte i jemnou exfoliaci nebo čisticí masku. Pravidlo číslo dva: nikdy, opravdu nikdy póry samy nemačkejte, stejně jako pupínky – napácháte tak totiž mnohem větší škody.

Mohlo by se vám líbit

Ještě krásnější: Dechberoucí proměna třech redaktorek Marianne

Jak nosit rudou rtěnku, vykreslit oční linky nebo vybrat make-up? Část redakce Marianne si nechala poradit od make-up artistky, která nám prozradila i spoustu praktických tipů.
marianne.cz

Šikovní pomocníci

Vsaďte raději na účinné, ale zároveň šetrné čisticí gely, peelingy, masky a další cílenou péči. Skvělými ingrediencemi jsou například AHA, BHA a PHA kyseliny, které jemně exfoliují – na „rozpouštění“ přebytečného mazu usazeného v pórech je obzvlášť skvělá kyselina salicylová. Vedle nešlápnete ani s niacinamidem, který mimo jiné zklidňuje podráždění a reguluje tvorbu mazu; anebo některými rostlinnými výtažky, třeba ze zeleného čaje, tea tree či vilínu. Obzvlášť v maskách pak často najdete i čisticí jíly nebo uhlí. U všech přípravků ve své pečující rutině si taky pro jistotu zkontrolujte, že jsou nekomedogenní, tedy že nic v jejich složení neucpává póry.

I když je velikost pórů daná geneticky a sebelepší přípravek je reálně nezmenší, ty čisté budou vždycky vypadat lépe a především nebudou dělat další neplechu v podobě zanícení. Přesto ale můžete póry dočasně „vyzmizíkovat“, a to za pomoci podkladových bází pod make-up, které pleť krásně vyhladí.

Vše pro čisté, minimalizované a spokojené póry
Mohlo by se vám líbit

Neviditelní ochránci: Nejlepší opalovací krémy na obličej

Stále jste ještě nenašly dokonalý opalovací krém na obličej? Letošní sluneční sezona se hlásí se spoustou slibných nováčků, kteří rozšiřují už tak solidní nabídku.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Životní styl
Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Rodina a děti
Jak překonávají šampioni vlastní hranice? Úspěch vs. neúspěch

Jak překonávají šampioni vlastní hranice? Úspěch vs. neúspěch

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne

Cestování
Cestujeme po Česku: Milovníci koní zbystřete! Vysočina je plná hipotras

Cestujeme po Česku: Milovníci koní zbystřete! Vysočina je plná hipotras