Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Za okny moře, uvnitř tradiční vánoční atmosféra

Info ikona
Za okny moře, uvnitř klasická vánoční atmosféra

Jak vypadá vánoční výzdoba domu, za jehož okny vidíte nekonečnou mořskou hladinu? Zveme vás na španělské pobřeží, kde klasický stromek nesmí chybět.

Terezie Benoni | 21. 12. 2023

V tomto domě ze 17. století ve španělském Comillas ladí vánoční dekorace s barvami okolní přírody. Není proto divu, že v hlavní roli je tu modrá a zelená. Comillas je malé městečko v severním cípu Španělska, v autonomní oblasti Kantábrie. Z jedné strany má dům okna s výhledem na město, na opačné straně masivní prosklení otevírá kouzelný výhled na mořskou hladinu. Také na dřevěném stropě se střídá bílá a šalvějově zelená. Stylistka Dafne Vijande se rozhodla těchto tónů držet i při výzdobě interiéru, který působí uklidňujícím dojmem.

Galerie: Vánoce na španělském pobřeží
Mohlo by se vám líbit

Smrk, vavřín a svíčky

Dům byl před rozsáhlou rekonstrukcí ve velmi špatném stavu. Protože se nachází v historické části města, bylo důležité zachovat některé dobové prvky. Přestavba domu probíhala pod taktovkou Luciana Vegy ze společnosti Hermanos Vega Díaz ve spolupráci s madridským architektem Jacobem Garcíou Germánem. Sváteční vyznění interiéru dodaly dekorace, které v sobě snoubí tradici, přírodní materiály i klasické řemeslné zpracování. Smrkové větve doplňují vavřínové věnce, šišky a větvičky eukalyptké. Spolu se světýlky, svícny a textilními doplňky dostal interiér domácí pohodovou atmosféru.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku