Přejít k hlavnímu obsahu
Lidé a místa

Stylové bydlení v královském stylu

Info ikona
Stylové bydlení v královském stylu

Roel Marius Brouwer se živí jako interiérový fotograf, je fanouškem stylového synkretismu a zapálený vypravěč. Právě proto si se svým partnerem zařídil vpravdě královské bydlení.

Terezie Benoni | 8. 06. 2021

 RMariusB žije se svým partnerem a psem Stewiem v Laren. Zbožňuje svět, miluje objevování nových věcí a má možná příliš mnoho vášní (od kávy přes cestování, od čtení po vaření a od fotografování až po interiérový design). To lze vidět také na jeho královském stylu interiéru, při jehož vytváření se inspiroval mimo jiné na stránkách Westwing. „Pro můj styl je charakteristický nadčasový šmrnc, který se snažím vnést do interiéru. Často jsem slyšel od přátel, že mají pocit, jako bych tu žil roky. Pro můj styl je charakteristický také osobní cit v kombinaci s klasickými a moderními prvky,“ vysvětluje Roel Marius Brouwer, pro kterého je zásadní osobitá přístup a hledání jedinečných předmětů, které nikde jinde nenajdete. Zvláště nyní, když trávíme tolik času doma, je důležité vytvořit si oblíbený koutek. Mohlo by to být místo na pohovce, slunečné místo na balkóně nebo křeslo, které připomíná trůn a je naproti inspirující umělecké zdi. „Zajímavá židle, ve které můžete sedět jako král, je nezbytností. Aby byla ještě působivější, vyberte si model v sametové verzi. Můj oblíbený kousek v tomto domě je kulaté křeslo. Miluji, když sedím v okolí mé nástěnné galerie,“ vypráví Roel Marius Brouwer se šálkem dobré kávy a časopisem v ruce. 

S citem pro barvy i drobný detail

„Jak dodat interiéru velkorysý nádech? Vyberte zajímavé předměty, jako jsou polštáře nebo velká kytice květin. Můžete také využít dekorace. I když vaše zeď zůstane bílá, díky látce si okamžitě můžete představit, že jste v královském paláci,“ radí Roel Marius Brouwer, který se barev skutečně nebojí.  „Při zařizování vždy dbejte na harmonii. Opakujte jednu nebo více barev častěji ve svém interiéru (knihy, květiny, polštáře, svíčky). Tímto způsobem vytvoříte konzistenci. Zůstaňte také věrni svému vlastnímu vkusu: pokud máte pochybnosti, zda u vás doma něco bude vypadat dobře, tak vždy si položte otázku: líbí se mi to? Pokud se vám to líbí, vždy to bude vypadat úžasně! Koneckonců, váš domov je odrazem toho, kým jste,“ doporučuje Roel, který miluje dvacátá léta minulého století. V jeho domově nesmí chybět prostorná postel s pohodlným záhlavím a spoustou polštářů, obývací pokoj s útulnou pohovkou a luxusně vybavená kuchyň. Nedá dopustit na vonné svíčky a nástěnné dekorace. „Díky nim nemusíte trávit tapetováním celý víkend, protože můžete jednoduše pověsit látkovou nástěnnou dekoraci. Nezbytným společníkem je pro mě také odkládací stolek a domácí koktejlový bar.“